Wielofunkcyjność i wielozadaniowość współczesnych kobiet nieprzerwanie zachwyca. Pogodzenie domowych obowiązków z karierą lub wychowywaniem  dzieci zasługuje na ogromny podziw. W wielu sytuacjach byłoby pewnie niemożliwe, gdyby nie wózki spacerowe.  Umiejętność załatwiania tysiąca spraw w sposób pozostawiający w malcu wspomnienia miłego dzieciństwa wymaga karkołomnych akrobacji. Zwykłe wyjście na spacer z psem, gdy dziecko jeszcze nie potrafi chodzić, bywa prawdziwym wyzwaniem. Sprawy komplikują się przy innych obowiązkach.

Domowy magister logistyki

Planowanie codziennego terminarza z uwzględnieniem każdej pory karmienia i niespodziewanych zmian pieluchy pochłania dużo czasu. Energii na spacer i zakupy  mogłoby młodym matkom zabraknąć gdyby nie rzadka umiejętność robienia kilku rzeczy na raz. Mając wózki spacerowe można bawić się w wyprawy po skarby, które następnie posłużą do przygotowania obiadu. Oczywiście by eskapada nie była zbyt nużąca, powinna zahaczać o jakiś plac zabaw i biec różnymi drogami. Element zwiedzania okolicy pozwoli dziecku od najmłodszych lat zapanować nad przestrzenią i przezwyciężać potencjalne fobie. Umożliwi też wytoczenie ulubionych tras malucha. Zabieg ten jest istotny w znienawidzonym przez rodziców okresie buntu dwulatka, kiedy to jakakolwiek propozycja rodziców, na przykład dotychczas uwielbiana podróż wózkiem spacerowym do sklepu, spotyka się z kategoryczną odmową.

Psychologia dla każdego

Choć cierpliwości czasem brak, a opór dziecka jest dla zasady, to wózki spacerowe stanowią całkowitą podstawę jakichkolwiek przedsięwzięć sam na sam z maluchem. Konieczność noszenia go na rękach uniemożliwiałaby zrobienie podstawowych zakupów lub dłuższe opuszczenie mieszkania. Można na nich zawiesić torbę z pieluchami lub zaczepić smycz pupila. Pozwalają też na przyśpieszenie kroku, kiedy goni nas czas lub psuje się pogoda. Wózki spacerowe są lekkie i przystosowane do jazdy w środkach komunikacji miejskiej. Nie poddają się również na polnych drogach więc ich posiadanie przez zaradne mamy funkcjonuje w każdym środowisku.