Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. To wyczekiwany moment dla naszych pociech, które z utęsknieniem wypatrują kolorowego prezentu w swoim pokoju. Warto jednak wybierać zabawki charakteryzujące się walorami edukacyjnymi, które pozytywnie oddziałują na rozwój najmłodszych. Mata edukacyjna to niewątpliwie jedna z tych propozycji, która na przełomie ostatnich lat cieszy się nieprawdopodobną popularnością. Szeroki ich asortyment zarówno w sklepach lokalnych, jak i internetowych sprzyja wybraniu tej, najbardziej dopasowanej do osobistych potrzeb i oczekiwań. Duży wybór znajdziemy w sklepie Toysplanet.pl, w zakładce: https://www.toysplanet.pl/pol_m_Zabawki-dla-niemowlat_Maty-edukacyjne-139.html

Mata edukacyjna w roli wartościowego upominku

maty edukacyjne

Mata edukacyjna to produkt polecany dla dzieci od 3 miesiąca życia. Na początku malec z zaciekawieniem ogląda otaczające obrazki – kolorowe, obfitujące w szereg różnorodnych form i kształtów. Niewątpliwym atutem tejże zabawki jest walor pobudzający zmysły. Ze względu na wspomnianą wcześniej różnorodność kolorystyczną, stymulacji ulega zmysł wzroku. Jako, że znajdujące się zawieszki pokryte są wieloma fakturami, wpływa to pozytywnie na zmysł dotyku. Z kolei grające, piszczące czy szeleszczące elementy pozytywnie wpływają na słuch. Niektóre z dostępnych modeli przypominają małe place zabaw. Możemy bowiem spotkać się z zabawkami, do których dołączone są specjalne pianinka, wywołujące radość i uśmiech na twarzy dziecka. Wraz z upływem czasu malec stopniowo będzie odkrywać mnogość zawartych funkcji, dostarczając satysfakcji na każdym etapie jego życia.

Mata edukacyjna – jak długo jest użytkowana?

Mata edukacyjna posiada jeszcze tę zaletę, że jej użytkowanie nie zamyka się w jednym czy dwóch miesiącach. Z powodzeniem przykuje uwagę nawet rocznego dziecka, a czasem i więcej. Generalnie przyjmuje się zasadę, że może być stosowana do momentu, kiedy smyk zacznie samodzielnie się poruszać. Nie trudno się zatem domyśleć, że jest to inwestycja na dłuższy okres czasu. Dobrej klasy zabawkę zakupimy już za mniej niż 100 złotych.

Dla chłopca, a może dziewczynki?

Mata edukacyjna to produkt polecany bez względu na płeć dziecka. Zaciekawi zarówno chłopca, jak i dziewczynkę. Na rynku znajdziemy wersje kolorystycznie i stylistycznie dopasowane do upodobań malucha. Różowe, ozdobione kwiatkami czy księżniczkami przykują uwagę rodziców mających córki, zaś niebieskie, wyposażone w autka czy dinozaury przypadną do gustu opiekunom chłopców.