Współczesna odzież ciążowa w niczym nie przypomina swoich odpowiedniczek. Zróżnicowana kolorystycznie, stylistycznie i estetycznie, dzięki czemu każda z pań może znaleźć idealnie dopasowaną dla siebie propozycję. O ile w początkowych tygodniach śmiało możemy nadać użytkować dotychczasowe ubrania, o tyle w kolejnych miesiącach może to być już znacznie utrudnione. Podpowiadamy zatem, jakimi kryteriami kierować się przy zakupie spodni ciążowych, które będą nie tylko modne, ale przede wszystkim wygodne – zarówno dla przyszłej mamy, jak i rozwijającego się maluszka.

Dostępne w sprzedaży fasony

Do najpopularniejszych modeli spodni w tym zakresie zaliczyć możemy te z wysokim, elastycznym pasem ciążowym, jak i wzbogacone rozciągliwymi wstawkami (piękne modele znajdziesz na https://www.mytummy.pl/ciaza/spodnie-ciazowe.html). Pierwszy krój charakteryzuje się materiałowym, przyjaznym w dotyku i dopasowującym się do rozmiaru brzuszka szerokim pasem. Tego typu spodnie ciążowe nie powodują ucisku. Są wygodne w użytkowaniu i co ważne – starczają na cały okres ciąży. Wiele pań wychodzi z założenia, że choć są uniwersalne, niemniej jednak źle sprawdzają się w okresie upałów. Alternatywą w takiej sytuacji okazują się spodnie o fasonie biodrówek, dresów czy modeli jeansowych, wyposażonych w specjalne, elastyczne wstawki, dzięki którym możliwe jest utrzymanie ich na biodrach, bez uciskania rosnących krągłości. Nie wszystkim paniom tej krój odpowiada, w szczególności tym, które mają duży i nisko umiejscowiony brzuszek. Jak zatem widać, ostateczny dobór modelu spodni ciążowych jest uwarunkowany indywidualnymi preferencjami oraz posiadaną sylwetką.

Z czego mają być wykonane spodnie ciążowe?

Współczesna odzież ciążowa wykonana jest z różnorodnych materiałów, dzięki czemu ostateczny wybór nie nastręczy problemów nawet najbardziej wymagającym paniom. Bez najmniejszego trudu znajdziemy dla siebie jeansowe spodnie ciążowe, o najmodniejszym fasonie rurek czy dodatkowo ozdobionych naszywkami czy dziurami. Równie atrakcyjną kolekcję ubrań przygotowali projektanci z myślą o kobietach ceniących formalny, biurowy outfit. W tym zakresie możemy liczyć na rozmaite fasony spodni na kant, wykonanych z eleganckich w dotyku materiałów. A na sportowo przydatne okażą się jegginsy i legginsy, których niezaprzeczalną zaletą jest elastyczność. W zależności od osobistych potrzeb, możemy wybierać spośród niskich, jak i wysokich modeli, dodatkowo wzbogaconych o rozciągający się na całej szerokości pas. Jak zatem widać, każda kobieta w błogosławionym stanie bez problemów znajdzie dla siebie optymalny krój, który sprawi, że spodnie ciążowe będą nie tylko wygodne, ale również modne.