Ciąża i macierzyństwo wiążą się z mnóstwem radości – niecierpliwie oczekujemy potomka, którego będziemy wychowywać przez następne lata. Jednak jego dojrzewanie w łonie matki wiąże się z tym, że potrzebna staje się luźna i wygodna odzież. Jak ubierać się stylowo, kiedy brzuszek ciążowy coraz bardziej dokucza? Pomogą w tym zwiewne tuniki – poprawią wygląd sylwetki i zapewnią pełną wygodę noszenia.

Jaką tunikę ciążową wybrać?

Tuniki ciążowe

Zazwyczaj odzież ciążowa, którą możemy nabyć w Internecie, jest godna zaufania. Warto jednak zastanowić się nad kilkoma cechami tunik ciążowych, aby produkt nie okazał się ostatecznie niekomfortowy. Tunika dla kobiet w ciąży powinna być przede wszystkim obszerna – dodatkowy materiał swobodnie okryje ciążowy brzuszek. Czasami kusząca może być odzież dopasowana, lecz rozciągliwa – niestety nawet niewielki ucisk może powodować znaczny dyskomfort w ostatnich miesiącach ciąży. Wybierajmy więc luźne tuniki ciążowe, zaprojektowane tak, by nadmiar materiału nie prezentował się źle.

Bawełniane tuniki – najlepszy wybór

Materiał także nie jest bez znaczenia. Unikajmy sztucznych materiałów, takich jak poliester. Będąc w ciąży, łatwo się męczymy – w poliestrowej tunice nietrudno się spocić! Dla maksymalnego komfortu najlepiej wybrać tuniki bawełniane lub wiskozowe, które wytwarzane są z naturalnych surowców i pozwalają skórze oddychać. Niewielkie domieszki sztucznych materiałów są w porządku – ważne, aby naturalna tkanina stanowiła przynajmniej 70% ubrania. Bawełna jest nie tylko przewiewna, ale także dobrze odprowadza wilgoć z powierzchni ciała.

Czy warto kupić tunikę ciążową, która nigdy więcej się nie przyda?

Zawsze warto zainwestować w wygodę podczas ciąży. Jeśli obawiamy się, że jest to nasze ostatnie dziecko i ubrania ciążowe nie będą nam już potrzebne, istnieją sposoby na pozbycie się zbędnej odzieży. Tunikę ciążową można oddać ciężarnej znajomej lub krewnej – jeśli jest w dobrym stanie, z pewnością znajdzie się chętna. Można także przekazać odzież potrzebującym – macierzyństwo wiąże się z ogromnymi wydatkami, a budżetu może nie wystarczać na wygodne ubrania. Ostatecznie niektóre tuniki ciążowe można sprzedać za pośrednictwem portali ogłoszeniowych. To dobra opcja, jeśli tunika posiada ciekawy wzór lub jest wykonana w nietypowego materiału. Tuniki ciążowe to jedna z najlepszych kategorii odzieży dla przyszłych mam. Dzięki swojej długości, dobrze zakryją brzuszek i zapewnią duże możliwości tworzenia stylizacji. Warto rozejrzeć się za wygodną tuniką, która uczyni okres ciąży jak najbardziej komfortowym.