Zawsze rodzice pragną wszystkiego co najlepsze dla swoich pociech. Jak jednak wybrać idealną poduszkę dla niego, kiedy śpi w foteliku, zostało jeszcze sporo drogi do przejechania, a główka dziecka ucieka w różne strony. Sen podczas jazdy dla każdego z osobna może być różnie przeżywania, jedni śpią jak zabici, a inni bez przerwy się przebudzają. Jeżeli posiadamy małe dziecko, warto wybrać taki fotelik, który jest wygodny, a dziecko mogło w nim wygodnie spać. Często, kiedy jest nie wygodny, dziecko budzi się z płaczem, bo najzwyczajniej w świecie ciało dziecka zesztywniało z niewygody. Kiedy zaopatrzymy się w wygodny fotelik, dobrym pomysłem będzie kupić jakąś miękka poduszkę.

Jaki rodzaj poduszki będzie najlepszy?

Rogale dla dzieci na szyję

Poduszka powinna podtrzymywać głowę z oby stron, więc najlepszą opcją będzie rogal dla dzieci na szyję. Jest to praktyczne wyjście z sytuacji, ponieważ takiego rogala można użyć nie tylko podczas jazdy w foteliku, ale kiedy dziecko siedzi na łóżku lub na fotelu, czy nawet kiedy śpi w łóżeczku. Wracając do fotelika, często dziecko przy jeździe autem jest podatne na uderzenia głowy o fotelik. Taki rogalik może zapewnić nie tylko komfort podczas jazdy, ale również bezpieczeństwo.

Jaki zatem rogalik samochodowy wybrać?

Warto zobaczyć z jakich materiałów jest wykonany rogalik, ponieważ dziecko często się ślini i poci. Poduszki zatem mogą pochłaniać w znacznej wielkości ślinę i pot oraz substancje, które spożywa dziecko. Warto też zapytać o środek poduszki. Jeżeli zdecydujemy się na kupno przez internet, powinniśmy dowiedzieć się czym poduszka jest wypełniona. Twarda poduszka może nie oddawać takiego samego komfort co poduszka miękka. Oprócz kolorowego rogala dla dzieci na szyję warto zobaczyć czy ma zdejmowaną poszewkę. Na rynku można spotkać poduszki, które nie mają zdejmowanie poszewki, dlatego trudniej będzie się ją prać. Jednak kiedy włożymy całą poduszkę do pralki musimy liczyć się z tym, że poduszka może zmienić swój kształt. Ważny też jest rozmiar rogala. Na rynku możemy znaleźć różne rodzaje i wielkości rogali. Zaczynając od takich z rzepami zapinanymi z przodu, po zwykle wykonane z sztucznego futerka. Poduszka powinna być jednak prosta bez zbędnych zdobień, które mogą podrażniać skórę. Internet oferuje nam duża ilość różnych poduszek, ale nie jesteśmy w stu procentach pewni czy przyjdzie do nas to co zamówiliśmy. Warto zatem kupić rogalik na miejscu, nie przez internet, aby był idealny do długości szyi, a materiał z którego jest wykonany był przez nas sprawdzony.  Dlatego należy wybierać zaufanych sprzedawców, jak np. https://omedika.pl/poduszki-podrozne-dla-dzieci-c228.html Warto zatem przemyśleć dokładnie zakup takiej poduszki. Nie tylko dla wygody dziecka, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa naszego malucha.