Wakacje i upragniony urlop coraz bliżej. Wystarczy wybrać kierunek, spakować walizkę i zacząć aktywnie wypoczywać. Jeżeli podróżujemy z rodziną, przygotowania do wyjazdu muszą być bardzo skrupulatne. Zwłaszcza jeśli chodzi o bagaż dziecięcy. Wymagane jest dokładne przejrzenie odpowiednich ubrań, akcesoriów oraz obuwia. Najgorsze co może się wydarzyć, to nie być przygotowanym na nagłą zmianę pogody. Poniżej zestawienie propozycji dziecięcych butów, które trzeba wziąć pod uwagę, układając listę niezbędnych rzeczy.

Sandałki i klapki na upalne dni

Podczas planowania wakacyjnego wyjazdu, pierwszy rodzaj obuwia, jaki nasuwa się na myśl to sandałki. Dziecięca stopa jest bardzo delikatna i podatna na różnego rodzaju otarcia. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni model i dopasować go do preferencji dziecka. Najlepsze materiały to te naturalne jak skóra i korek. Dzięki sporej elastyczności dopasowują się do stopy podczas chodzenia. Równie wygodne jest ich impregnowanie i czyszczenie. Jeżeli zamierzamy korzystać z uroków plaży czy basenu, wymagane jest spakowanie klapek lub popularnych japonek. Tu także opłaci się zwrócić uwagę na wygodę i komfort dziecka poprzez próby przymiarek i indywidualnego dopasowania.

Deszcz niestraszny nawet najmłodszym

polskie kalosze dziecięcePolskie kalosze dziecięce

 wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które są nie tylko wodoodporne, ale też przyjazne dla środowiska. W takich butach dziecięca noga nie ma prawa się spocić. Jest to niezbędny wariant, jeżeli urlop planowany jest w kraju. Nigdy nie wiadomo kiedy spadnie deszcz lub pogoda drastycznie się zmieni. Polskie kalosze dziecięce świetnie sprawdzą się podczas spacerów w deszczu. Dzieciaki uwielbiają skakać po kałużach i brodzić w wodzie. Ten rodzaj obuwia ochroni najmłodszych przed zagrożeniem przemoczenia stóp. Dodatkowo polskie kalosze dziecięce łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy przetrzeć je pod bieżącą wodą z dodatkiem detergentu.

Przewiewnie, lekko i na sportowo

Na koniec warto wrzucić do walizki lekkie obuwie sportowe. Mogą być to kolorowe trampki bądź piankowe adidasy. Dzieciaki spędzają cały czas wolny na świeżym powietrzu. Biegają, grają w piłkę czy jeżdżą na rowerach. Urlop to moment spędzania czasu również z rodzeństwem i rodzicami na wspólnych aktywnościach. Wymagane jest zadbanie o komfort małych stópek własnych pociech i zakupienie nowych butów, jeśli jest to konieczne. Pamiętajmy, że podczas lata najczęściej można spotkać się z wysokimi temperaturami. Buty sportowe nie mogą obcierać, a ich rozmiar powinien być idealnie dopasowany.