Podczas pierwszych etapów życia dziecko zdobywa nowe umiejętności z dnia na dzień. Intensywny rozwój jest bardzo dobra oznaką dla rodziców. Trzeba więc pamiętać, aby nigdy dziecka w tym nie hamować. Owszem, trzeba kontrolować co robi, analizować i przede wszystkim pilnować żeby nie zrobiło sobie krzywdy. Ale poza tym dziecko musi mieć swobodę ruchu. Musi samo na swojej skórze poznać także konsekwencje, wynikające z jego odruchów. Pierwsze lata życia malucha to wyzwanie także dla rodziców. 

Najważniejszy dla dziecka jest ruch

Zabawki dla dziecka - hulajnogiAktywny rozwój dziecka to przede wszystkim prawidłowy rozwój organizmu. Ruch niezbędny do funkcjonowania. Z pewnością nie jedna dorosła osoba dziwi się, skąd maluszki mają tyle energii i potrafią pół dnia biegać praktycznie bez przerwy. Jest to powodem wewnętrznej potrzeby dziecka, która stymuluje jego rozwój. W ten sposób zdobywają informacje o otaczającym ich świecie, umieją zaistnieć w grupie rówieśniczej, przystosowują się do zmiennych warunków środowiskowych. Przede wszystkim aktywne dziecko to szczęśliwe dziecko. Należy dawać maluchom dużo przestrzeni do zabawy, wykorzystując przy tym dostępne narzędzia działające korzystnie na jego rozwój. 

Aktywnie spędzony czas

Jest bardzo dużo dostępnych możliwości aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jedną z opcji jest jazda na trójkołowej hulajnodze. Taki sprzęt dostępny jest już nawet dla dwulatka, a dzieci je uwielbiają. Dzięki trzem kółkom są bezpieczne i stabilne, jednak trzeba pamiętać że jazda na trójkołowej hulajnodze musi odbywać się pod nadzorem osoby dorosłej. Tego typu zabawa urozmaici dziecku przebywanie na dworze. A co najważniejsze, podczas niewinnej jazdy poprawia się motoryka malucha i jego sprawność fizyczna. Hulajnogi 3 kołowe zazwyczaj działają na zasadzie balansu, delikatnie skręcając kołami. Dzięki temu dziecko uczy się utrzymywać równowagę i nieświadomie przygotowuje się do jazdy na rowerze. Przy wyborze takiego sprzętu dla dziecka trzeba brać pod uwagę jego wiek, wzrost i wagę, eliminując przy tym spowodowanie wypadku źle dobranym sprzętem.

Działając na korzyść dziecka, każdy rodzic musi pamiętać o umożliwieniu mu swobodnego ruchu, zarówno w domu, jak i na dworze. Aby uniknąć niechcianych lub niebezpiecznych zabaw, warto zaopatrzyć malucha w trójkołową hulajnogę. Taki sprzęt zyska uznanie każdego malca. Dzięki niej również zwykłe spacery staną się ciekawsze. Przy tym wszystkim należy zdecydowanie pamiętać o bezpieczeństwie dziecka.