Oczyszczenie cery rano i wieczorem to podstawowa higiena twarzy. Dzięki temu pozbywasz się wszelkich nieczystości mających niekorzystny wpływ na cerę. Podstawą poprawnej pielęgnacji jest tonik lub jego odpowiednik, bardziej naturalny - hydrolat.

Inny tonik?

Hydrolat to woda kwiatowa lub roślinna. Powstaje w wyniku destylacji parą wodną całej rośliny lub części, z której chce się wyodrębnić olejki eteryczne. Są to czyste esencje roślinne w łagodniejszej formie. Dzięki temu można je stosować bezpośrednio na skórę w formie toniku lub sprayu - mgiełki.

Zastosowanie czystka

Hydrolat z czystka to świetna alternatywa toniku dla osób z rozszerzonymi porami i przetłuszczającą się cerą. Dobroczynne działanie czystka znane jest od stuleci. Często słyszymy o oczyszczającym wpływie na nasz organizm herbaty z rośliny. Jednak ma ona również zastosowanie w kosmetyce. Kremy, balsamy, maści i olejki na bazie czystka nadają się do każdej cery, również dojrzałej. Napary z rośliny wykorzystuje się do przemywania skóry, a także do maseczek na twarz.

Mgiełka z czystka

Hydrolat z czystkaNajczęściej roślina występuje w kosmetyce w postaci mgiełki. Hydrolat z czystka przypomina wodę kwiatową. Nie posiada żadnych sztucznych barwników i dodatków, stąd jest całkowicie bezpieczny. Jego działanie jest wszechstronne, a stosowany regularnie widocznie poprawi niedoskonałości skóry. Hydrolat z czystka ogranicza wydzielanie sebum, co jest niezwykle ważne w przypadku cery przetłuszczającej się. Przeciwdziała rozwojowi infekcji, działa przeciwzapalnie i niszczy wszelkie wirusy i bakterie na skórze. Dzięki swoim właściwościom oczyszczającym i łagodzącym polecany jest dla osób z cerą trądzikową czy z przebarwieniami. Dzieje się tak dlatego, że czystek wpływa na mikrokrążenie. Ponadto jeśli skóra traci na jędrności, pojawiają się oznaki zmęczenia, opuchnięcia i pierwsze zmarszczki, hydrolat z czystka świetnie sobie z tym poradzi.

Jak stosować?

Mgiełkę należy stosować podobnie jak tonik - rano i wieczorem. W zależności od upodobań, cerę można spryskać lub nanosić płyn z pomocą wacika. Hydrolat z czystka jest tak naturalny, że z powodzeniem można pozostawić go na skórze do wchłonięcia. Jeśli więc nie masz uczulenia na czystek, hydrolat z tej rośliny zastąpi dotychczadowy tonik. Pielęgnacja skóry twarzy za pomocą tej rośliny przyniesie same korzyści i rozjaśni ewentualne przebarwienia.

Przechowywanie

Nie różni się praktycznie od przechowywania innych kosmetyków. Podstawową zasadą jest trzymanie kosmetyków w miejscach gdzie nie dochodzi słońce. Buteleczka, w której umieszczony jest hydrolat z czystka chroni go przed dostępem czynników zewnętrznych, stąd można z powodzeniem trzymać go w warunkach pokojowych.