Zakup butów dziecięcych to zawsze stresujące zadanie dla rodziców bowiem najmłodsze pociechy bywają wyjątkowo trudnymi klientami. Odpowiednio dobrane do wielkości stopy dziecięcej buciki, które będą wygodne i komfortowe w noszeniu stają się prawdziwym wyzwaniem dla dorosłych, przyprawiając ich o istny zawrót głowy.

Małe stopy wielkim wyzwaniem

Obuwie dla dzieciDzieci samodzielnie już chodzące, mimo szybkiego wzrostu ich stópek, potrzebują wysokiej jakości bucików, które zagwarantują stopom należyte podtrzymanie i bezpieczeństwo. Dlatego nie można oszczędzać na butach dziecięcych bowiem najmłodsi klienci wręcz wymagają solidnego i najwyższej jakości obuwia, które sprawi, że ich stopy będą rosły zdrowo i prawidłowo. Wybierając obuwie dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, warto sięgać po te z wyższą cholewkę, która prawidłowo podtrzyma stopę. Dzięki temu nawet podczas żywiołowych zabaw i aktywności ruchowej, maluch nie skręci sobie kostki i nie dozna żadnego urazu stopy. Wyższe buciki, dobrze dopasowane do stopy dzięki sznurowadłom to najlepszy sposób na bezpieczne i zdrowe odzianie maleńkich, ale jakże żywiołowych stópek.

Modne i wygodne buty dla starszaków

Dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które już potrafią samodzielnie posługiwać się sznurowadłami, zazwyczaj i tak wybierają buty wsuwane bądź na rzepy, dzięki którym szybko i komfortowo mogą je włożyć i zdjąć bez niepotrzebnego stresu. Obuwie dla dzieci młodszych powinno dobrze trzymać się nogi, by prawidłowo chroniło stopy podczas biegania i zabaw ruchowych. Zbyt luźne rzepy czy gumki takiego obuwia kategorycznie je dyskredytują. Dzieci w starszych klasach sięgają najczęściej po poważniejsze już z wyglądu i przypominające obuwie dorosłych trampki czy buty sportowe. Podczas zakupu takich butów, należy jednak pamiętać, że obuwie dla dzieci zawsze trzeba kupować troszkę większe, bo stopa dziecięca rośnie bardzo szybko i trzeba jej zapewnić komfort i wygodę. Zarówno dzieci we wczesnym okresie szkolnym, jak i te w wieku dojrzewania uwielbiają wszelkiego rodzaju trampki, które można nabyć w wielu atrakcyjnych i bardzo oryginalnych wzorach i kolorach.

Wybór prawidłowo dopasowanego do stopy dziecka butów to niemałe wyzwanie, któremu wcale nie jest tak łatwo podołać. Producenci zasypują klientów szerokim wachlarzem różnorodnych bucików dla tych mniejszych i większych dzieci, spośród których bardzo trudno jest dokonać słusznego wyboru. Obuwie dla dzieci dostępne w większości sklepów jest modne, kolorowe, atrakcyjne zarówno dla dziecka, jaki rodzica. Jednak nie każdy jego rodzaj jest bezpieczny dla pociech. Dlatego szukając butów dla dzieci, a zwłaszcza tych małych, które nie potrafią jeszcze samodzielnie określić, czy dany bucik jest wygodny i należycie dobrany, nie można sugerować się jedynie jego wyglądem. Często ładne i modne obuwie dla dzieci jest mało wygodne, zbyt ciasne w palcach i sztywne w piętach lub też bez usztywnianego zapiętka, by pociecha mogła komfortowo i bezpiecznie z niego korzystać.