Trudna sztuka kupowania obuwia dla dzieci

Zakup butów dziecięcych to zawsze stresujące zadanie dla rodziców bowiem najmłodsze pociechy bywają wyjątkowo trudnymi klientami. Odpowiednio dobrane do wielkości stopy dziecięcej buciki, które będą wygodne i komfortowe w noszeniu stają się prawdziwym wyzwaniem dla dorosłych, przyprawiając ich o istny zawrót głowy.

Małe stopy wielkim wyzwaniem

Obuwie dla dzieciDzieci samodzielnie już chodzące, mimo szybkiego wzrostu ich stópek, potrzebują wysokiej jakości bucików, które zagwarantują stopom należyte podtrzymanie i bezpieczeństwo. Dlatego nie można oszczędzać na butach dziecięcych bowiem najmłodsi klienci wręcz wymagają solidnego i najwyższej jakości obuwia, które sprawi, że ich stopy będą rosły zdrowo i prawidłowo. Wybierając obuwie dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, warto sięgać po te z wyższą cholewkę, która prawidłowo podtrzyma stopę. Dzięki temu nawet podczas żywiołowych zabaw i aktywności ruchowej, maluch nie skręci sobie kostki i nie dozna żadnego urazu stopy. Wyższe buciki, dobrze dopasowane do stopy dzięki sznurowadłom to najlepszy sposób na bezpieczne i zdrowe odzianie maleńkich, ale jakże żywiołowych stópek.

Modne i wygodne buty dla starszaków

Dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które już potrafią samodzielnie posługiwać się sznurowadłami, zazwyczaj i tak wybierają buty wsuwane bądź na rzepy, dzięki którym szybko i komfortowo mogą je włożyć i zdjąć bez niepotrzebnego stresu. Obuwie dla dzieci młodszych powinno dobrze trzymać się nogi, by prawidłowo chroniło stopy podczas biegania i zabaw ruchowych. Zbyt luźne rzepy czy gumki takiego obuwia kategorycznie je dyskredytują. Dzieci w starszych klasach sięgają najczęściej po poważniejsze już z wyglądu i przypominające obuwie dorosłych trampki czy buty sportowe. Podczas zakupu takich butów, należy jednak pamiętać, że obuwie dla dzieci zawsze trzeba kupować troszkę większe, bo stopa dziecięca rośnie bardzo szybko i trzeba jej zapewnić komfort i wygodę. Zarówno dzieci we wczesnym okresie szkolnym, jak i te w wieku dojrzewania uwielbiają wszelkiego rodzaju trampki, które można nabyć w wielu atrakcyjnych i bardzo oryginalnych wzorach i kolorach.

Wybór prawidłowo dopasowanego do stopy dziecka butów to niemałe wyzwanie, któremu wcale nie jest tak łatwo podołać. Producenci zasypują klientów szerokim wachlarzem różnorodnych bucików dla tych mniejszych i większych dzieci, spośród których bardzo trudno jest dokonać słusznego wyboru. Obuwie dla dzieci dostępne w większości sklepów jest modne, kolorowe, atrakcyjne zarówno dla dziecka, jaki rodzica. Jednak nie każdy jego rodzaj jest bezpieczny dla pociech. Dlatego szukając butów dla dzieci, a zwłaszcza tych małych, które nie potrafią jeszcze samodzielnie określić, czy dany bucik jest wygodny i należycie dobrany, nie można sugerować się jedynie jego wyglądem. Często ładne i modne obuwie dla dzieci jest mało wygodne, zbyt ciasne w palcach i sztywne w piętach lub też bez usztywnianego zapiętka, by pociecha mogła komfortowo i bezpiecznie z niego korzystać.