Choć najczęściej padającym stwierdzeniem podczas otwierania szafy jest legendarne ‘nie mam się w co ubrać’, dobrze wiemy, że z reguły jest zupełnie odwrotnie - ubrań jest multum, ale pomysłów na ich zestawienie brak. Mnogość dostępnych opcji w damskiej garderobie to niejednokrotnie klątwa, która skutecznie utrudnia kompletowanie ciekawych i przede wszystkim aktualnych stylizacji. Moda jest przecież jak puzzle, w których każdy element ma znacznie, dlatego planując stylizację musimy zwrócić uwagę nie tylko na basic i akcesoria, ale również wykończenie. Dziś powiemy sobie o elemencie, które w damskiej szafie zabraknąć nie może - torebce i podpowiemy, jak dobrze dopasować ją do stylizacji! Nie masz pojęcia, kiedy sięgnąć po pikowaną kopertówkę lub do czego pasują torebki z frędzlami ozdobnymi ze skóry? Tu znajdziesz odpowiedź!

Od kopertówki po shoper baga, czyli rodzaje torebek

Torebka z frędzlami ozdobnymi ze skóry

Pokaż mi swoją torebkę, a powiem Ci kim jesteś, chciałoby się powiedzieć patrząc na rozmaitość dostępnych opcji na modowym rynku. Prawda jest jednak taka, że rzadko która z nas ogranicza się do jednej torebki, bądź jednej stylistyki w obrębie tego jakże niezbędnego akcesorium. Bez względu na to, czy kochasz torebki z frędzlami ozdobnymi ze skóry, czy kręcą Cię minimalistyczne oversize'owe bagi - dobra torebka, to ta dopasowana do potrzeby chwili i stylizacji, dlatego przywiązanie się do jednego modelu bądź kroku, odcina nas od wielu ciekawych rozwiązań. Wracając jednak do sedna - rodzajów torebek mamy kilka, a do najważniejszych z nich możemy stanowczo zaliczyć:

  • kopertówki - najmniejsze z rodziny, przydatne w stylizacjach wieczorowych i formalnych
  • listonoszki - nieco większe, idealne na domówkę i krótki wypad na miasto
  • worki i shopper bagi - duże i praktyczne - idealne na zakupy, uczelnie czy do pracy

Jaka torebka do jakiej stylizacji?

Skoro już wiemy, z jakim rodzajem torebek możemy popracować, kompletując wymarzoną stylizację, przyszedł czas na konkrety, czyli złote rady odnośnie dopasowania tych dwóch elementów. W zasadzie odpowiedź na główne pytanie tego artykułu padła już pośrednio przy podziale torebek ze względu na rozmiary. To właśnie zastosowanie torebki w pierwszej kolejności ogranicza nam parowanie z konkretną stylizacją - wiadomo, nie zabierzemy shoper baga na domówkę, a mała kopertówka, w ogóle nie sprawdzi się podczas całodziennego tournée po mieście. Z drugiej strony, nie wystarczy zaopatrzyć się w zestaw torebek w każdym rozmiarze, by znaleźć ideał na każdą okazję. Ostatecznym wyznacznikiem jest przecież styl, a ten odzwierciedla się w oprawie torebki, nie w jej rozmiarze. Dopasuj wzornictwo do swoich upodobań i kompozycji stylizacji. Torebki z frędzlami ozdobnymi ze skóry ubieraj doi eleganckich outfitów, a minimalistyczne pikowane kopertówki do wytwornych wieczorowych sukienek. Liczy się harmonia - jeżeli torebka dominuję stylizację, to coś robisz nie tak!