Ciąża jest takim okresem, w którym kobieta z jednej strony jest dumna z rosnącego brzuszka, a z drugiej może mieć problem z doborem odpowiedniej garderoby. O ile ubrania na co dzień jest o wiele łatwiej wybrać tak, aby były wygodne i pasowały do okazji, o tyle bardziej oficjalne sytuacje stwarzają już niewielki problem, bo wiele kobiet nie wie, co wypada na siebie założyć.

[caption id="attachment_745" align="alignright" width="200"]sukienka ciążowa Wygoda powinna być podstawowym kryterium przy wyborze odzieży ciążowej[/caption]

Z uwagi na rozmaite dolegliwości ciążowe dobrym wyborem są sukienki ciążowe, zwłaszcza jeśli wybieramy się na wesele czy inną tego rodzaju imprezę. Wybór właściwego kroju jest całkowicie zależny od tego, na czym w zasadzie nam zależy oraz w czym czujemy się dobrze. Sprawdźmy, jakie są możliwości.

Jaki wybrać materiał?

Pierwszym problemem, przed którym stają kobiety szukające sukienki ciążowej na specjalną okazję jest oczywiście wybór odpowiedniego materiału. Tutaj jednak pole wyboru jest bardzo szerokie. Dobrze sprawdzą się wszelkie materiały lejące, np. satyna czy muślin. Jeśli szukamy czegoś lżejszego, o wiele lepszy może być wybór organzy albo tiulu, zwłaszcza jeśli zależy nam na konkretnym, krótkim kroju. Na dobrą sprawę również wysokiej jakości dzianina będzie sprawdzała się w sukienkach ciążowych przylegających do ciała – ważne tylko, aby materiał zawsze był wygodny i elastyczny albo idealnie dopasowany do sporego brzuszka.

Mini czy maxi?

Drugim problemem jest to, jaką długość powinny mieć sukienki ciążowe. Na dobrą sprawę w przypadku kobiet niskich lepiej sprawdzą się sukienki krótkie, jednakże warto też myśleć innymi kategoriami. Jeśli mamy problem z puchnącymi nogami czy pajączkami na ich powierzchni, to lepiej zainwestować w sukienkę w długości maxi. Krótkie sukienki ciążowe sprawdzą się zwłaszcza wówczas, gdy chcemy i możemy jeszcze aktywnie się bawić, np. tańczyć. Jeśli nie jesteśmy pewne, jak duży będzie brzuszek, lepiej wybrać krój luźny, np. odcinany pod biustem i przechodzący w luźną, rozkloszowaną spódnicę. W ten sposób sukienkę możemy założyć kilkakrotnie w okresie ciąży, również przy mniejszym czy większym brzuchu.