W dzisiejszych czasach dbałość o zdrowie i kondycję fizyczną staje się coraz bardziej popularna wśród większości z nas. W tym celu zapisujemy się na zajęcia do klubu fitness oraz siłowni. Jeżeli nie chcemy wydawać pieniędzy na karnet lub z innych powodów nie możemy trenować w siłowni to wtedy warto jest wydzielić niewielki kąt w domu lub mieszkaniu i tam zacząć wykonywać regularne ćwiczenia - oczywiście dostosowane do stanu naszego zdrowia oraz wydolności organizmu.

Jak urządzić domowy kąt do ćwiczeń?

Wielu z nas chciało by zacząć ćwiczyć i gimnastykować się nawet w domu, jednak bardzo często nie wiemy od czego właściwie zacząć urządzając taki domowy kącik do wykonywania ćwiczeń. Najwięcej trudności sprawia nam kwestia tego co kupić? Jakie sprzęty oraz akcesoria wybrać, aby nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy, a jednocześnie mieć odpowiedni sprzęt do pełnowartościowego treningu? Dobrą informacją jest fakt, iż aby efektywnie ćwiczyć w domu wcale nie potrzebujemy kupować drogiego sprzętu - z powodzeniem wystarczy nam wygodna oraz zapewniająca odpowiednią cyrkulację powietrza mata i piłki rehabilitacyjne, które ostatnio możemy spotkać dosłownie wszędzie - na siłowni, w sali fitness, w szkołach rodzenia, w gabinetach fizjoterapii oraz szkołach.

piłki rehabilitacyjneDo czego służy piłka rehabilitacyjna oraz w czym może nam pomóc?

Piłki rehabilitacyjne bardzo powszechnie wykorzystywane są do prowadzenia wielu rodzajów zajęć fitness - na przykład pilates oraz pokrewnych, ale także bardziej dynamicznych i szybkich w stylu aerobiku. Mało tego takie piłki rehabilitacyjne są doskonałym przyrządem do wykonywania ćwiczeń korekcyjnych, które pomogą nam korygować ewentualne wady postawy i skrzywienia kręgosłupa. Dzięki nim można także w łatwiejszy oraz szybszy sposób powrócić do pełnej sprawności po urazach oraz kontuzjach. Piłki rehabilitacyjne pomagają wzmacniać i rozciągać oraz stabilizować mięśnie, a przy ich użyciu mamy nieograniczone możliwości w wykonywaniu różnych ćwiczeń stymulujących wszystkie grupy mięśniowe naszego ciała. Mało tego takie piłki rehabilitacyjne to niezbędny element zajęć w szkołach rodzenia oraz na porodówkach - bowiem skakanie na nich pozwala bardzo skutecznie łagodzić bóle porodowe. Może nam ona także z powodzeniem zastąpić krzesło - kiedy bardzo dużo czasu spędzamy za biurkiem przed ekranem komputera oraz prowadzimy raczej siedzący tryb życia. Można więc śmiało powiedzieć, że zakup piłki rehabilitacyjnej to doskonała inwestycja w nasze zdrowie oraz doskonałe samopoczucie.