Prysznice to co raz częstsze wyposażenie łazienek w naszych domach. Nic w tym dziwnego, ponieważ prysznic to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą pochwalić się wielkością metrażu swojej łazienki. Poza tym kąpiel pod prysznicem pozwala zaoszczędzić na wodzie, a dzięki temu możemy zadbać środowisko, jak i o własny portfel. Jednak, aby wybrana przez nas kabina prysznicowa stanowiła funkcjonalny element naszej łazienki musimy pamiętać o kilku istotnych szczegółach. Najważniejszymi z nich jest oczywiście właściwy wybór kabiny prysznicowej oraz brodzika.

Wielkość - duża kabina prysznicowa

W sklepach z wyposażeniem łazienkowym spotkasz wiele modeli kabin prysznicowych ze względu na swoją wielkość. Jeśli łazienka jest pokaźnych rozmiarów śmiało można rozglądać się za większymi modelami. Szersze prysznice od tych standardowych sprawdzą się również dla osób niepełnosprawnych oraz osób w podeszłym wieku. Warto również w tym przypadku pamiętać o dodatkowych udogodnieniach, które zadbają o bezpieczeństwo i komfort podczas kąpieli.

brodzik prysznicowyWielkość – mała kabina prysznicowa

Mały metraż łazienki to powód, aby przede wszystkim zwrócić uwagę na wielkość kupowanej kabiny. Wymiary standardowego brodzika to 90 na 90 centymetrów. Aby małe wnętrze nie zostało przytłoczone, warto pomyśleć o modelach w rozmiarze 80 na 80 centymetrów lub 70 na 70 centymetrów. Jeśli nie potraficie zdecydować, która wielkość brodzika oraz kabiny prysznicowej będzie odpowiednia dla waszego wnętrza, w każdym sklepie z wyposażeniem łazienkowym znajdziecie specjalistę, który doradzi podczas zakupu.

Rodzaj brodzika - głęboki

Rozmiary klasycznego brodzika, który najczęściej spotkamy w sklepie to d 5 do 15 centymetrów długości. Brodzik prysznicowy w głębszych modelach sprawdzi się podczas kąpieli dzieci oraz dla osób, które oprócz szybkiej kąpieli oczekują czegoś więcej. Chcąc połączyć niewielką wannę z kabiną prysznicową polecamy wybór brodzika co najmniej dwa razy głębszego od tych tradycyjnych modeli.

Rodzaj brodzika - niski

Osoby, które poszukują czegoś nowoczesnego i zgodnego z bieżącymi trendami, brodzik prysznicowy wcale nie musi pojawić się pod prysznicem lub może być bardzo niski. Przykładowe produkty znajdziecie na https://www.lazienka-delux.pl/brodzik-prysznicowy-cat-4. Taki model prysznica nie tylko będzie stanowić modne wyposażenie, ale będzie zapewniać bezpieczeństwo podczas wchodzeniu. Osoby, które są ograniczone ruchomo, bądź nie radzą sobie z wchodzeniem do standardowych brodzików polecamy wybór brodzików o wysokości od 1,5 do 3 centymetrów. Świetną sprawą również może okazać się model z brodzikiem, który będzie na równi z łazienkową powierzchnią.