Urodziny to bardzo ważny dzień, zwłaszcza dla naszych dzieci. W tym wyjątkowym dniu warto wspólnie uczcić kolejne latka małego szkraba i wyprawić z tek okazji huczną imprezę urodzinową. Koledzy z podwórka, z przedszkola czy też ze szkoły to często goście obowiązkowi, którzy znajdują się na głównej liście osób zaproszonych naszego malca. Aby wyprawić imprezę, na której głównie osoby zaproszone to w większości dzieci, warto pamiętać o paru istotnych szczegółach. Pierwszym z nich jest menu. Jak wiadomo dzieci często lubią grymasić, zatem nie wszystko co znajdzie się na naszym urodzinowym stole przypadnie wszystkim małym gościom do gustu. Po drugie to bezpieczeństwo. Warto zadbać, aby dzieci miały zarówno bezpieczne miejsce do zabawy, jak i do skosztowania urodzinowego tortu. A po trzecie pamiętaj, że im ciekawiej przystrojony pokój oraz stół urodzinowy, tym bardziej możesz się spodziewać, że będzie to jedna z lepszych kinder imprez w okolicy.

Urodzinowe dania

Oprócz urodzinowego tortu, który kocha każdy szkrab, warto postawić na równie pyszne dania, które kochają wszystkie dzieciaki. W przypadku maluchów najlepiej sprawdzają się proste oraz smaczne dania, które każdy zna. Z tego względu na samym początku odpuść sobie wykwintne połączenia smaków oraz z tego powodu trud wykonany w kuchni, bo być może spotkasz się z rozczarowaniem. Oprócz postawienia na stole kupnych słodyczy oraz słonych przekąsek, wykonaj samodzielnie najczęściej ulubione dania małych gości. Może być to domowa pizza, czy też frytki, które równie w pysznej, zdrowszej wersji będą ze stołu znikać w mgnieniu oka.

obrusy plamoodporneZastawa i wygląd stołu

Aby oszczędzić Ci sporo czasu na sprzątaniu , na imprezę urodzinową polecamy zainwestować w talerzyki oraz kubki jednorazowe. To bardzo fajna opcja, jeśli chcesz aby na stole było wesoło oraz kolorowo. Urodzinowe, jednorazowe talerzyki znaleźć można w wielu barwnych propozycjach, a dzięki temu, że nadają się tylko na jeden raz, szybko i bez wyrzutów, posprzątasz całą salę po dziecięcej imprezie, wyrzucając papierowe naczynia do kosza. Dzieciaki to mistrzowie bałaganu, zwłaszcza, gdy zaczną się wygłupiać przy stole. Z tego powodu na stół warto wyłożyć obrusy plamoodporne, które pomimo ciężkich zabrudzeń, po wyczyszczeniu ich będą wyglądać jak nowe. Oprócz tego w sklepach można zaopatrzyć się w ceraty oraz obrusy plamoodporne jednorazowe, które zabezpieczą stół przed plamami oraz innymi zabrudzeniami.

Dekoracje

Wystój to bardzo istotna sprawa, ponieważ to właśnie zaaranżowane wnętrze nastraja nas w określony nastrój oraz pozwoli stworzyć niepowtarzalny klimat. W przypadku przyjęcia urodzinowego postaw na kolorowe ozdoby, które oprócz swojej dekoracyjnej funkcji, sprawdzą się do dziecięcej zabawy.