Odpowiednie sandały dziecięce muszą spełniać kilka podstawowych czynników. Przede wszystkim muszą charakteryzować się lekkością, elastycznością, właściwą cyrkulacją powietrza oraz wygodą użytkowania. Optymalnie byłoby, gdyby były zapinane na rzepy, aby nasza pociecha bez trudu mogła zapiąć je w każdej sytuacji, a także gdyby zawierały odblaski. Wtenczas zapewnią odpowiednią widoczność po zmroku. Jak zatem wybrać właściwe obuwie letnie dla naszego dziecka?

Wygodne sandały to podstawa

W ostatnich latach dużo uwagi poświęca się sprawom związanym z niedostateczną ilością sportu naszych dzieci. A żeby się ruszać, nie potrzeba wiele. Oprócz chęci, potrzebny będzie odpowiedni strój oraz wygodne buty. Właściwie dobrane sandały dziecięce pozwalają na prawidłowy rozwój stopy, dzięki czemu malec może czuć się swobodnie i komfortowo na świeżym powietrzu. Nie ulega wątpliwości, że oferując smykowi taki rodzaj obuwia, zyskamy pewność, że chętniej niż zwykle będzie korzystać z uroków pogody za oknem, zabezpieczając się przed otyłością. Sandałki dziecięce powinny być zatem przewiewne, aby stopa w czasie upałów mogła swobodnie oddychać. Optymalnie byłoby, gdyby były wykonane ze skóry naturalnej. Wiadomo, ich zakup nie będzie należał do najtańszych, dlatego alternatywą mogą być chociaż buty ze skórzaną wkładką, które będą odprowadzać nadmiar potu, chroniąc małą stópkę przed grzybicą. W sklepach stacjonarnych, jak i internetowych znajdziemy szeroki wybór sandałów dziecięcych. Ciekawą ofertę zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców znajdziemy na Mivo.pl

Pamiętajmy o rzepach i odblaskach

Zapięcie na rzepy to przydatny element obuwia, który umożliwia bezproblemowe ubranie i ściągnięcie butów. Chcąc zatem nauczyć naszego smyka samodzielności, warto wybierać sandały dziecięce wyposażone w rzepy. Aby zwiększyć bezpieczeństwo naszej pociechy na drodze, idealnie byłoby, gdyby zawierały odblaski. Wiadomo, że ciepłe wieczory zachęcają do rodzinnych spacerów. Jednak po zmroku jesteśmy mniej widoczni na drodze, co niewątpliwie sprzyja wielu wypadkom. Aby zatem uchronić się przed tym zdarzeniem, warto zwrócić uwagę na obecność odblasków, które sprawiają, że jesteśmy widoczni na drodze już z odległości 200 metrów.

Idealne sandały dziecięce

Odpowiednio dobrane sandały dziecięce powinny charakteryzować się lekkością i elastycznością. Wówczas ich podeszwa umożliwi prawidłowe stawianie kroków, co jest w szczególności ważne w przypadku dziecka, które uczy bądź doskonali naukę chodzenia. Ciekawym rozwiązaniem jest również kupno jednej pary sandałów sportowych, które okażą się przydatne podczas wakacyjnych wyjazdów. Są stabilniejsze, posiadają grubszą podeszwę, a także dobrze trzymają kostkę.