Dzieci najbardziej lubią spać w dziwacznych pozycjach, rozkopując uprzednio wszystkie kocyki, pościel i poduszki. Bywa, że nawet wypełzają przez sen z łóżek i smacznie kontynuują spanie na podłodze. Z czasem jednak sytuacja się uspokaja i maluchy z przyjemnością kładą się do swojego łóżeczka. Im lepszą pościel wybierzemy na starcie, tym chętniej dziecko będzie chciało zasypiać u siebie.

pościele dziecięcePościele dziecięce to dość skomplikowany temat, ponieważ każdy maluch ma swój własny gust i preferencje. Dlatego przed zakupem musimy koniecznie przyjrzeć się jej z bliska. Maluszki tuż po narodzinach wymagają szczególnej troski i zapewnienia dobrych warunków. Przez kilka miesięcy życia płodowego zdążyły przyzwyczaić się do ciepła i idealnych warunków. Pościele dziecięce nie mogą zatem zakłócać komfortu spania. Najlepszy wybór dla naszej pociechy to naturalne tkaniny, najlepiej jeśli jest to bawełna. Taka pościel zapewnia ciepło, które jest tak ważne dla dziecka. Materiały bawełniane mogą być prane w bardzo wysokiej temperaturze i prasowane, dzięki czemu z łatwością możemy pozbyć się bakterii, kurzu, alergenów i trudnych plam. Przed zakupem warto sprawdzić, czy pościel bawełniana rzeczywiście została wykonana z tego surowca. Niektórzy producenci niestety stosują tylko chwyt marketingowy mający przyciągnąć uwagę rodzica. Dopiero w domu okazuje się, że nasza pościel dziecięca ma dodatki z np. poliestru. Dlaczego należy to sprawdzić? Domieszki mogą wpływać na obniżenie maksymalnej temperatury prania.

Niemowlęta nie potrzebują poduszek- lekarze zalecają kładzenie dzieci bezpośrednio na prześcieradle. Maluszki śpią na plecach z główką ułożoną na boku, dlatego poduszka może powodować skrzywienie kręgosłupa. Poduszkę można wprowadzić w momencie, gdy zauważymy, że dziecko polubiło sypianie na boku. Ten etap następuje dopiero wtedy, gdy nasza pociecha już się sprawnie poiwrusza, przekłada z boku na bok itd. Oznacza to, że w pierwszych miesiącach nie musimy zawracać sobie głowy kupowaniem małych poszewek.