naklejki na ścianęNarodziny dziecka wiążą się najpierw z okresem przygotowania, który niejednokrotnie dla matek jest ciężki do przejścia z uwagi na konieczność przystosowania wnętrza do potrzeb dziecka. Problem zaczyna się w sytuacji, gdy widzimy różnorodność produktów, a niekoniecznie wiemy, co będzie nam faktycznie niezbędne. Jak wówczas dokonać wyboru?

Przede wszystkim dobrze jest rozplanować kwestie ogólne, aby wybór był łatwiejszy do podjęcia. Dziś dostępne są nie tylko bezpieczne farby ścienne, ale również naklejki na ścianę czy inne rozwiązania, które możemy zastosować w sposób praktyczny przy planowaniu wystroju.

Pamiętaj o kolorach

Dobrze jest pamiętać o tym, że na początku dzieci nie widzą kolorów, a jedynie czerń i biel. To powoduje, że naklejki na ścianę oczywiście nie muszą być tylko w tych dwóch barwach, ale powinny być raczej kontrastowe i charakterystyczne. Podobnie rzecz ma się z rozmaitymi ozdobami; pierwszym kolorem, który widzi dziecko, jest według naukowców zieleń. Z tego powodu dobrze jest zainwestować np. w zielone grzechotki albo karuzelę nad łóżeczkiem, aby dziecko mogło ćwiczyć oczy i rozwijać się zgodnie ze swoją naturą. Z czasem można oczywiście dodawać kolejne kolory, zaś w przypadku dzieci nieco starszych i mających np. swoje ulubione bajki, dobrze jest inwestować przede wszystkim w rzeczy, które są związane z tymi zainteresowaniami, zarówno pluszaki, jak i naklejki na ścianę czy rozmaite kolorowanki i zadania.

Bezpiecznie i czysto

Niezależnie od tego, jak ostatecznie będzie się prezentował dziecięcy pokój, ważne są dwie zasady: musi być czysto oraz bezpiecznie. Wszystkie meble powinny mieć specjalne zawiasy, które łatwo się domykają i nie powodują ryzyka przytrzaśnięcia palca. Łóżeczko warto zabezpieczyć tak, aby dziecko nie było w stanie wsadzić między szczebelki np. nóżki. Z kolei podłoga i ściany powinny być łatwe w myciu; naklejki na ścianę muszą posiadać specjalną warstwę, która ułatwi ścieranie tak kurzu, jak i innych zabrudzeń, np. flamastrów, którymi dziecko kiedyś może pomalować ścianę.