Pewnie nie jeden rodzic miał za zadanie przygotować dziecięce przyjęcie urodzinowe. Aby zatem wywołać na twarzy swojej latorośli uśmiech, elementem nieodzownym jest zadbanie o odpowiednią jego oprawę. Pierwszą czynnością jest wybór motywu przewodniego imprezy, pasującego do zainteresowań solenizanta. Może to być zarówno ulubiona postać z kreskówki, zwierzątko czy hobby. Podczas dekorowania warto wykorzystać wiele akcesoriów, którymi na co dzień bawi się nasze dziecko. Mogą to być maskotki, zabawki, gry czy obrazki. W przypadku braku inspiracji na wybór tematyki przewodniej, zawsze możemy zdecydować się na klasyczny wzór w postaci kropek, groszków czy kolorystykę – różową dla dziewczynki, niebieską dla chłopca. Tego typu motywy są w szczególności wykorzystywane przez rodziców, którzy wyprawiają swoim pociechom pierwsze urodzinki. Trudno bowiem od roczniaka wymagać jakiś szczególnych zainteresowań, dlatego uniwersalny temat przewodni wydaje się być najlepszą propozycją.

balony cyfry

Dobór balonów - cyfra czy litera?

Gdy już zdecydujemy się na konkretną tematykę przyjęcia urodzinowego, pozostaje nam kwestia doboru odpowiednich dekoracji. W tym zakresie oczywiście na uwagę zasługują balony w kształcie cyfry. Również balony litery, z licznymi nadrukami, a także wiele, wiele innych możemy spotkać w ogólnej sprzedaży, dzięki czemu nawet małe, kameralne przyjęcie może w jednej chwili przybrać oryginalną postać. Należy jednak w tym miejscu podkreślić, że nie tylko sufit wydaje się być właściwym miejscem do ich zawieszenia. Postawmy na maksimum kreatywności i wybierzmy nie tylko dekoracje kolorystyczne dobrane do motywu przewodniego, ale również wzbogaćmy je poprzez balony foliowe – cyfry X.

Interesujące ozdoby

Choć wydawać by się mogło, że balony same w sobie stanowią ciekawą formę dekoracji przyjęcia urodzinowego, w istocie jednak można jeszcze bardziej wzbogacić ich wygląd. W tym celu przydatne okażą się kolorowe papiery i markery, aby bez trudu namalować na nich twarze zwierzątek. Aby jeszcze bardziej upodobnić je do oryginału, można dokleić uszy, oczy czy wąsy. Równie ciekawym pomysłem jest utworzenie specjalnego boksu z ozdobami. W tym celu należy nadmuchać 20 wybranych balonów i umieścić je w dużym kartonie, w widocznym dla dzieci miejscu. Wówczas w każdej chwili maluchy będą mogły wziąć balon, aby wykorzystać go do zabawy w czasie przyjęcia. Alternatywą może być przyklejenie ich do ściany w taki sposób, aby utworzyć kształt cyferek odpowiadający wiekowi solenizanta. Jeśli jednak z braku specjalnych umiejętności nie potrafimy wykreować takiej dekoracji, zawsze możemy postawić na balony cyfry.