Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek dom czy mieszkanie bez takiego pomieszczenia jak kuchnia. Jest ona niezbędna do przygotowywania posiłków, przechowywania jedzenia, a często pełni też rolę jadalni i miejsca, w którym odbywają się rodzinne spotkania. Spędzamy w niej naprawdę dużo czasu, dlatego warto z uwagą i rozmysłem rozplanować jej wystrój i wyposażenie. W artykule przedstawiamy kilka pomysłów na uatrakcyjnienie jej wyglądu zgodnie z nowoczesnymi standardami.

Wyspa kuchenna

Ten element wystroju to marzenie wielu osób, które cenią sobie estetykę i funkcjonalność. Po pierwsze dlatego, że wyspa kuchenna może pełnić rolę stołu, a przy okazji służyć do przechowywania naczyń, garnków czy suchych produktów spożywczych. stołki baroweTradycyjne modele stołów tego nie oferują, ponieważ pod ich blatem zazwyczaj znajduje się jedynie pusta przestrzeń. Po drugie, wyspa kuchenna to dodatkowe miejsce robocze w kuchni, na którym można w wygodny sposób przygotowywać posiłki. Mając do dyspozycji blat pomocniczy, bez problemu rozłożymy wszystkie potrzebne nam akcesoria i produkty, co z pewnością ułatwi gotowanie. Co więcej, wyspa sprawdzi się świetnie przy rozmaitych rodzinnych imprezach czy spotkaniach towarzyskich. Na blacie wyspy można położyć smaczne przekąski i napoje, którymi częstować się będą goście podczas spotkania. Dobrym pomysłem będzie też umieszczenie wokół niej stołków barowych, na których będą mogli rozsiąść się nasi goście.

Krzesła i stołki barowe

Stołki barowe to meble, które świetnie pasują do wystroju nowoczesnej kuchni. Jeżeli posiadasz wyspę kuchenną lub wysoką ladę, z pewnością przyda Ci się kilka sztuk wysokich siedzisk. Dzięki bogatej ofercie sklepów meblowych, bez większego trudu kupisz takie stołki barowe, które będą pasować do Twojej wizji. Większość osób decyduje się na klasyczne modele z drewnianymi nóżkami oraz skórzaną poduszką, ale do wyboru masz też stołki z wygodnym oparciem lub z metalowymi elementami. Jeżeli wydaje Ci się, że Twoja kuchnia jest zbyt monotonna i brakuje w niej wyraźnego akcentu, możesz zdecydować się na zakup stołków barowych w mocnych, wyróżniających się kolorach. Duży wybór stołków barowych znajdziesz na stronie https://aropos1.pl/pol_m_Hokery-i-krzesla-barowe_Krzesla-i-stolki-barowe-328.html.

Szafki bez uchwytów

W nowoczesnych kuchniach coraz częściej spotykamy szafki, które otwierają się na docisk. To bardzo estetyczne rozwiązanie, na które decydują się przede wszystkim miłośnicy minimalistycznego stylu. Poza tym, takie szafki są łatwiejsze do utrzymania w czystości, a sam sposób otwierania szafek typu tip-on jest bardzo wygodny. Jednak, żeby kuchnia służyła nam długo i bezproblemowo, warto od początku zdecydować się na droższe i bardziej dopracowane rozwiązania.