Każdy dom ma swój niepowtarzalny klimat. Pragniemy otaczać się pięknymi przedmiotami, jednak to co potrafi diametralnie odmienić wnętrze jest najczęściej pozostawione przypadkowi. Mowa tutaj o ścianach które przecież są ogromną powierzchnią do wykorzystania dla naszej kreatywności. Jak zatem stworzyć piękne wnętrze, które będzie zadziwiać gości?

Tropiki w Polsce

Aby wnętrze zyskało duszę, warto zainteresować się wzornictwem prosto z tropików. Tapety rasch, które nie posiadają szwów mają w swojej ofercie nasycone zielenią nadruki ogromnych paproci i bujnej roślinności. Wybór jednej, bądź wszystkich ścian w pomieszczeniu zapewni tajemniczy klimat tropikalnego lasu. Ciemne ściany będą idealnie kontrastować z jasnymi meblami, możemy pokusić się o nowoczesne kremowe sofy i designerskie szklane ławy które dopełnią wystrój wnętrza. Zieleni nigdy dość, dlatego oprócz nadrukowanych roślin na ścianach warto zainwestować w żywe okazy. Paprocie dodadzą realizmu naszemu wnętrzu i sprawią że wyda się ono jeszcze bardziej tajemnicze i dzikie.

Cegła, beton czy drewno?

Bardzo modne surowe ściany przysparzają wielu problemów natury technicznej. Dlatego warto zwrócić uwagę na zamienniki w postaci tapety. Jest ona dużo prostsza do nałożenia, a w razie zmiany decyzji - także do zdjęcia jej ze ściany. Idealne imitacje białej bądź czerwonej cegły sprawdzą się we wnętrzach którym brakuje duszy. Zamienniki nieco odważniejszych surowców także nie są problemem. Dla tych bardziej zdecydowanych, silnych charakterów idealne będą fototapety aluminium silver metal np. w ofercie tapety rusch - które dodadzą wnętrzu zdecydowania i perfekcji. Zawsze należy brać pod uwagę własne preferencje, oraz uczucia jakie ma wywoływać dane wnętrze.

tapety raschSztuka na ścianie

Tapety coraz częściej przejmują rolę standardowych obrazów, mieniąc się kolorami i wzorami. Producenci wychodzą nam na przeciw udoskonalając techniki nadruków i poszerzając swoją ofertę. Artyści projektujący grafiki, oraz rysunki na tapety tworzą niesamowite ogromne dzieła które zaspokoją nawet najbardziej wymagające gusta. Ściany mogą przykuwać uwagę, bawić i powodować osłupienie dokładnością i głębią nadruku. Pokoje nie ograniczają się już tylko do białych ścian w salonie i niebieskich, bądź różowych w pokoju dziecka. Dom jest miejscem gdzie śpimy, spożywamy posiłki i relaksujemy się po ciężkim dniu pracy dlatego jego wnętrze powinno być nam szczególnie bliskie, powodować uczucie ciepła i komfortu. Tapety rusch, które mają w swojej ofercie setki wzorów dodadzą wyrazistości oraz charakteru naszemu kątowi. Odpowiednio zaprojektowane wnętrze jest w stanie generować dobrą energię, która będzie nam służyć przez cały dzień poza domem.