Jeśli zależy Ci na zapewnieniu sobie nieco większego komfortu podczas wykonywania zdjęć w plenerze lub w pomieszczeniach zamkniętych, dobrą decyzją będzie dokupienie do aparatu cyfrowego większego, dodatkowego monitora. Doskonałym przykładem takiego sprzętu są specjalistyczne monitory Liliput zaprojektowane z myślą o zastosowaniach fotograficznych i filmowych, dedykowane amatorom i prawdziwym profesjonalistom.

Czy potrzebujesz dodatkowego monitora?

Wielkość standardowych monitorów instalowanych w aparatach cyfrowych jest na tyle mała, że dostrzeżenie przy ich pomocy ważnych detali znajdujących się na fotografii jest w zasadzie niemożliwe. Jeśli zatem chcesz mieć możliwość stałego kontrolowania tego, co zarejestrowała Twoja lustrzanka, dobrej jakości monitor Lilliput lub inny markowy sprzęt o przekątnej ekranu większej niż 5 cali, pracujący w rozdzielczości HD lub wyższej, z pewnością Ci w tym pomoże. Taki dodatkowy monitor będzie również niezwykle wygodnym rozwiązaniem, gdy korzystasz ze statywu. Dzięki lepszemu podglądowi wybór optymalnego kadru będzie znacznie łatwiejszy. Co warte podkreślenia, dodatkowy monitor do lustrzanki przyda się nie tylko profesjonalistom, ale i amatorom, którym zależy na większym komforcie i lepszej jakości zdjęć, jakie wykonują. Dzięki przystępnym cenom mniejsze modele monitorów Lilliput są sprzętem dostępnym dla kieszeni każdego przeciętnego użytkownika lustrzanki.

O czym pamiętać, kupując dodatkowy monitor?

Przede wszystkim należy sprawdzić, czy wybrany model monitora pasuje do używanego przez Ciebie aparatu fotograficznego. Markowe monitorymonitor Lilliput do lustrzanek zwykle przystosowane są do instalacji we wszystkich znanych modelach kamer i aparatów cyfrowych. W przypadku mniej popularnego sprzętu, z dopasowaniem mogą być jednak pewne problemy. Dlatego, zanim zamówisz nowy monitor Lilliput, upewnij się, czy ma on wtyki pozwalające na podłączenie go do używanego przez Ciebie aparatu. Kolejną sprawą jest wybór monitora o określonym rodzaju matrycy. Najlepszej jakości monitory do lustrzanek wyposażone są w profesjonalne matryce IPS, które doskonale odzwierciedlają naturalne kolory. Jeśli chcesz zaoszczędzić, możesz wybrać monitor z gorszej jakości matrycą, jednak jakość prezentowanego na niej obrazu będzie nieco gorsza. Poza tym musisz zdecydować, jakiej wielkości monitor wybrać. Dla zastosowań amatorskich zupełnie wystarczającym rozwiązaniem będzie monitor o przekątnej 5-7 cali i rozdzielczości HD lub Full HD. Jeśli szukasz sprzętu do zastosowań profesjonalnych, zainwestuj w monitor Lilliput o przekątnej 12 cali lub większej, wyświetlający obraz w rozdzielczości 4K.