Dzień ślubu i wesela bywa najważniejszym dniem w życiu kobiety. W tym dniu zależy nam na tym, aby wszystko zostało wyśmienicie przygotowane i zachwyciło naszych gości. Istotnymi elementami uroczystości są: tort weselny, oprawa muzyczna, suknia ślubna Panny Młodej, ale też dekoracje sali i weselnego stołu. Aby weselny stół dobrze się prezentował, musimy umiejętnie go ozdobić i w estetyczny sposób oznaczyć miejsca poszczególnych gości. Poniżej przestawiamy kilka detali, o których warto pamiętać w trakcie naszych przygotowań.

Winietki

Winietka to nic innego jak ślubny wizytownik z imionami i nazwiskami zaproszonych gości. Mogą być one bardzo klasyczne – papierowe, z czarnym napisem i delikatną grafiką, na przykład w postaci serduszka czy obrączek. Potrafią być też kolorowe i przyjmować różne fantazyjne formy. Ciekawą propozycją wydają się być winietki ozdobione perełkami, świecącymi kamyczkami lub wstążką. Tak przygotowany wizytownik trafnie wpisze się w ślubny klimat. Zupełnie inaczej wyglądają wizytowniki wykonane z drewna lub metalu. Są to opcje z pewnością bardziej kosztowne, ale też wyróżniające się na tle standardowych rozwiązań.

świece ozdobneŚwiece ozdobne

Uroczystą atmosferę panującą w dniu ślubu warto podkreślić ozdobnymi świecami, umieszczonymi na weselnym stole. Świece ozdobne mogą wyglądać w rozmaity sposób. Najczęstszym wyborem jest zakup długich świec w formie szpicu, które zostaną wetknięte w pojedynczy lub wieloramienny świecznik. Ich kolorystyka powinna pasować do kwiatów, a także pozostałych elementów, ale najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście białe świece ozdobne. Poza tym, świece występują popularnie w kształcie pieńka i bywają umieszczane pojedynczo lub po kilka sztuk na talerzykach, które można dodatkowo ozdobić wstążkami lub świecącymi kamyczkami. Kolejnym rodzajem są niestandardowe świece ozdobne, które występują w różnych kształtach np. kwiatów, zwierząt lub ciastek. Świece ozdobne i podstawki kupisz m.in. na stronie https://www.slubna-alejka.com.pl/pl/c/Swiece-i-podstawki/74.

Kwiaty na weselnym stole

Kwiaty to dla większości z nas obowiązkowa dekoracja stołu weselnego. Ich wybór i przygotowanie jest bardzo ważne, ponieważ zajmują zazwyczaj dużo miejsca i wywierają znaczący wpływ na całościowy wygląd wystoju sali. Kwiaty na stół to też duży wydatek i jest praktycznie niemożliwe, aby je wymienić w momencie, gdy zamówienie przejdzie w etap realizacji. Najbezpieczniejszym wyborem są z pewnością białe róże i lilie, ale jeżeli wolisz bardziej niestandardowe rozwiązania, dobrze przemyśl wcześniej jak może wyglądać efekt końcowy. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, możesz zakupić też pojedynczy bukiet i zestawić go z pozostałymi elementami ozdobnymi. W ten sposób, będzie Ci łatwiej wyobrazić sobie efekt końcowy.