Czekając na narodziny dziecka, jesteśmy w stanie znieść wiele. Duży brzuch utrudniający codzienne funkcjonowanie, obrzęki nóg, zgagę czy ciągłe parcie na mocz – to jedynie niewielki fragment uporczywych dolegliwości, z którymi musi zmierzyć się każda ciężarna.

Kiedy jednak mija przewidywany termin porodu, zaczynają targać nami wątpliwości. Obawy rosną tym bardziej, kiedy lekarz zaczyna wspominać o wywoływaniu porodu. Pojawia się zatem myśl o naturalnych technikach stymulujących akcję skurczową.

Masowanie brodawek sutkowych uważane jest za sposób uwalniania oksytocyny, co niewątpliwie może zapoczątkować akcję porodową. Każdą z brodawek należy pobudzać palcem wskazującym oraz kciukiem przez co najmniej pięć minut dziennie.

Kolejnym sposobem jest zwiększenie aktywności fizycznej. W tym przypadku możemy wybierać spośród ogólnodostępnych sportów. W zależności od naszej kondycji i osobistych preferencji energiczne spacerowanie, nordic walking czy chodzenie po schodach może okazać się przydatnym sposobem na naturalne wywołanie porodu.

blog o ciaży

W rozpoczęciu akcji skurczowej przydatne może być spożywanie niektórych artykułów żywieniowych. Mowa w tym przypadku o olejku rycynowym, soku z buraków czy suszonych śliwkach, które wykazują się umiejętnościami wzmagającymi aktywność jelit, co niewątpliwie ma duży wpływ na występowanie skurczy macicy. Olej rycynowy zaleca się wymieszać z sokiem pomarańczowym, aby łatwiejsze było jego spożycie. Podobnymi właściwościami charakteryzują się świeże ananasy, gdyż zawarta w ich składzie bromelaina wspomaga skurcze macicy, nie mniej jednak, jej największe stężenie występuje we włóknistym rdzeniu owocu.

Więcej informacji na temat naturalnych sposobów wywoływania porodu znajdziemy w Internecie. Blog o ciąży może być bowiem skutecznym miejscem zdobywania wiedzy na ten temat. Należy jednak pamiętać, aby żadnych z tych metod nie stosować przed rozpoczęciem 37.tygodnia ciąży, jak również wtedy, kiedy borykamy się z jakimikolwiek problemami z jej noszeniem. Wówczas wszelkiego typu wątpliwości warto rozwiewać pod okiem doświadczonego ginekologa-położnika.