Pójście do przedszkola do moment przełomowy zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Jedne z najczęstszych obaw dotyczą oczywiście żywienia. Catering dla przedszkola to ostatnio opcja, z której korzysta coraz więcej placówek zarówno państwowych, jak i prywatnych.

Kiedyś sprawa posiłków w takich miejscach, była oczywista i nie można było z tym nic zrobić. Wiadomym było, że każdy żłobek, przedszkole i szkoła, wyposażone są w kuchnię i tam panie kucharki przyrządzają posiłki. Jakie? Ciężko tu mówić o wyrafinowanych smakach, na ogół każda z potraw miała być uniwersalna i oczywiście jej przygotowanie musiało się mieścić w odpowiednim budżecie. Stąd też powtarzalność jedzenia, stałe smaki i niechęć naszych pociech. Dzisiaj, na szczęście, sprawa przedstawia się już zupełnie inaczej. Dzięki usłudze cateringu dla przedszkola, dzieci mogą smacznie i zdrowo jeść. Jak w praktyce to wygląda?

Catering w przedszkolu- powód do radości czy obaw?

Na ogół kiedy rodzice dowiadują się, że dane przedszkole korzysta z takiej opcji, to część z nich jest zadowolona a część niekoniecznie. Obawy wynikają przede wszystkim z niepewności i braku wiedzy. Przy obecnych kontrolach, normach jakościowych i masie obostrzeń, nie ma w zasadzie możliwości, by firma oferująca opcję cateringu dla przedszkola, dopuszczała się jakichkolwiek nadużyć czy nieprawidłowości. Jedzenie jest przygotowywane w odpowiednich, sterylnych warunkach, z naprawdę dobrej jakości składników, które są sprawdzane. Można nawet śmiało stwierdzić, że powodów do obaw jest dużo mniej, niż wtedy gdy kuchnia znajduje się w przedszkolu. Dodatkowo, wszelkie uwagi rodziców dotyczące alergii czy nietolerancji pokarmowych są ściśle przestrzegane i respektowane. Nie bez znaczenia jest również to, że usługodawcy oferujący catering dla przedszkoli, starają się, by dzieci chciały jeść konkretne potrawy i dlatego też robią wszystko by jedzenie było nie tylko smaczne, ale też odpowiednio się prezentowało, gdyż jak wiadomo, najmłodsi pochłaniają pożywienie najpierw oczyma.