Miękkie, puszyste kocyki Minky to nieodłączny elementy dziecięcej wyprawki. Jeśli szukasz kocyka, który z jednej strony będzie wyróżniał się atrakcyjnym, modnym wyglądem, a z drugiej strony będzie przedmiotem trwałym i wygodnym w codziennym użytkowaniu, zapoznaj się z listą parametrów, na jakie warto zwrócić uwagę, kupując ten specyficzny rodzaj produktu.

Kocyk dostosowany do pory roku

rączka niemowlakaJeśli szukasz kocyka na zimę, oczywiście w pierwszej kolejności rozglądaj się za kocykami wykonanymi z tkanin o większej gramaturze lub z dodatkowym, wewnętrznym wypełnieniem. Tego typu rozwiązanie spotkamy m.in. w kocykach Minky – kocyki dziecięce wykonane z bawełny Premium i polaru Minky, z antyalergiczną włókniną jako wypełnieniem wewnętrznym. Jeśli szukasz kocyka na lato, możesz zdecydować się na zakup cieńszego-lżejszego kocyka bawełnianego lub bambusowego.

Rozmiar kocyka

Ten powinien być dopasowany do wieku dziecka oraz naszych indywidualnych potrzeb. Gdy szukamy kocyka nie tylko do okrycia dziecka w wózku, ale także jako rodzaju podkładu na podłogę, dobrym pomysłem mogą być wspomniane już wcześniej warstwowe kocyki Minky. Dzięki większej grubości kocyki gwarantują dużą wygodę podczas zabaw na twardej powierzchni podłogi.

Materiał

Kocyk dla dziecka powinien być wykonany z miękkich, przyjemnych w dotyku tkanin, które wolno się brudzą i które łatwo się czyści. Kocyki Minky wykonane są z bawełny klasy Premium – bawełna o większej trwałości i niezwykle przyjemnej w dotyku fakturze oraz polaru Minky (druga strona kocyka) – delikatna, niezwykle przyjemna w dotyku dzianina o dużej wytrzymałości i odporności na wycieranie. Wiele kocyków dziecięcych wykonanych jest również z innych, miękkich i puszystych tkanina, w tym tkanin bawełnianych, wełnianych, bambusowych czy welurowych.

Przeznaczenie kocyka

Jeśli potrzebujesz kocyka do wózka, wystarczy niewielki kocyk, którym dokładnie okryjesz dziecko. Jeśli jednak szukasz kocyka do łóżeczka lub jako rodzaju podkładu na podłogę, wybierz kocyk większych rozmiarów. Wśród kocyków Minky znajdziesz modele o większych i mniejszych rozmiarach, idealnie dopasowane do zróżnicowanych potrzeb rodziców i ich dzieci.