Aktywność sportowa w życiu młodego człowieka to bardzo ważny czynnik dzięki któremu możliwe jest wspomaganie rozwoju, sprawności fizycznej czy zainteresowań dziecka. Jedną z ciekawych form ruchu jest piłka nożna, która daje wiele radości, zadowolenia oraz pozytywnych cech w sferze emocjonalnej czy wychowawczej. Aby móc uprawiać tego rodzaju ćwiczenia, warto skompletować odpowiedni strój, w skład którego wchodzą przede wszystkim buty. Jakie obuwie sportowe idealnie sprawdza się podczas gry? Czym są turfy dziecięce? Jak wybrać odpowiednie obuwie dla młodego sportowca?

Rodzaje korków do gry w piłkę

Buty do gry w piłkę to akcesoria, dzięki którym poruszanie się po boisku jest dużo łatwiejsze oraz bezpieczniejsze. Odpowiednio dobrane buty dostarczają również możliwość wykonywania różnorodnych ewolucji i zagrywek. Podeszwa buta zapewnia stabilność i prawidłową przyczepność do podłoża. Wśród wielu modeli korków znajdują się m.in.:

 • lanki,
 • turfy dziecięce,
 • wkręty,
 • halówki, itp.

Każdy produkt posiada odpowiadające mu przeznaczenie, jak również wymaga sprecyzowanego podłoża. Dzięki idealnie dobranym butom możliwe jest rozwijanie własnych pasji, jak również nabywanie wszelkich umiejętności piłkarskich.
Jakie można wyróżnić cechy szczególne turfów dziecięcych? Jak wygląda ich konstrukcja? W jakim celu są wykorzystywane?

Turfy dziecięce - buty do gry na sztucznej nawierzchniTurfy - buty do gry w piłkę na sztucznej nawierzchni

Wśród wielu rodzajów butów piłkarskich warto zwrócić szczególną uwagę na obuwie przeznaczone do gry na sztucznej nawierzchni. To właśnie takie podłoże najczęściej występuje na ogólnodostępnych boiskach. Turfy dla dzieci idealnie nadają się zarówno dla młodych osób początkujących, jak również piłkarzy, którzy sukcesywnie zdobywają coraz większe doświadczenie. Jak one wyglądają? Czym się charakteryzują?
Turfy to produkty, które wyposażone są w gęsto ułożone, gumowe wypustki, znajdujące się na spodniej powierzchni buta. Tak skonstruowana podeszwa daje możliwość równomiernego nacisku ciała na stopę. Ponadto, gra w turfach dziecięcych minimalizuje ryzyko powstawania kontuzji czy wszelkiego rodzaju urazów. Buty te można wykorzystać także na innego rodzaju gruncie. Dzięki nim możliwe jest także wykonanie treningu na śniegu czy innych twardych nawierzchniach.

Wybór odpowiedniego obuwia piłkarskiego

Wybór korków przeznaczonych do gry w piłkę nożną uzależniony jest od kilku czynników. Aby turfy dziecięce spełniały wszystkie oczekiwania i potrzeby młodych graczy, należy zwrócić szczególną uwagę na kilka parametrów oraz elementów buta. Są nimi:

 • materiał wykonania,
 • fason buta,
 • ochrona stopy,
 • rozmiar,
 • rodzaj wiązania,
 • wielkość i jakość gumowych wypustek,
 • producent, marka, itp.