Wszyscy prześcigają się w zakupie najciekawszych, najlepszych i najbardziej wesołych zabawek dla dzieci. Każda ciocia, wujek, babcia, dziadek i wszyscy wokół chcą zabłysnąć i nabywają kolejne przedmioty, które rodzice odkładają na kupkę niepotrzebnych zabawek. A ona rośnie wraz z dzieckiem, dla którego te kolorowe rzeczy nie mają za dużego znaczenia. Jeżeli naprawdę chcesz sprawić maluchowi radość i przyczynić się swoim prezentem do rozwoju jego osobowości i ciekawości przyjrzyj się zabawkom edukacyjnym,

Obecnie coraz większy nacisk kładzie się na zabawki edukacyjne. Są to specjalnie przygotowane przedmioty, które mają służyć dzieciom w określonym wieku w celu pobudzania odpowiednich zmysłów lub funkcji dziecka. Maleńkim niemowlakom można już pokazywać specjalne książeczki, które są kolorowe i zawierają określone kształty. Pobudza to ich ciekawość i skupia uwagę w jednym miejscu.

Zabawki edukacyjne to również specjalne maty, na które można położyć malucha, który może patrzeć na kolorowe i mrugające światełka oraz przesuwające się powoli zabawki. Wyróżniające się barwy i zmieniające się przedmioty wokół główki malucha powodują, że zaczyna on powoli rozróżniać bodźce. Często jest w stanie skupić się przez dłuższą chwilę i rodzic może pozwolić sobie na dopicie kawy czy herbaty.

zabawki edukacyjneTrochę starszym maluszkom można już podawać inne zabawki edukacyjne, np. piłeczki rozwijające motorykę rączej, klocki o różnych kształtach do wkładania w skrzynki z odpowiednimi otworami, które pobudzają ruchy dziecka, ponieważ wymagają od niego odpowiednich skrętów rączkami. To niezwykle przydatne zabawki, zwłaszcza jeżeli widzimy, że nasze dziecko jest ciekawe świata i samo garnie się do poznawania nowych rzeczy.

Jeżeli chcesz, aby Twój maluch rozwijał się prawidłowo nie stawiaj tylko na zwykłe zabawki. Zorientuj się w odpowiednim sklepie, jakie zabawki edukacyjne mogą przydać się Twojemu dziecku. Poinformuj sprzedawcę w jakim Twój brzdąc jest wieku oraz ile potrafi. Być może uda się dobrać Wam taką zabawkę, która nie tylko posunie malucha w rozwoju, ale również pomoże jeszcze bardziej rozwinąć posiadane już umiejętności.