Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że pierwsze urodziny dziecka to wielkie wydarzenie dla wszystkich – rodziców, rodzeństwa, a także innych krewnych. To również doskonała okazja ku temu, aby obdarować małego szkraba jakimś fajnym prezentem. Rodzi się tylko pytanie, jaki prezent na roczek sprawiłby mu najwięcej radości? O ile kiedyś tego typu dylematy nie istniały, tak dziś potrafią rodzicom spędzić sen z powiek. Jak, bowiem, w gąszczu tak wielu różnorodnych artykułów dziecięcych odnaleźć ten, który po pięciu minutach zabawy nie zalegnie w kącie? Tym bardziej, że maluchy co jakiś czas otrzymują od swoich bliskich różnorakie gadżety, nie wspominając już o ich dziedziczeniu po starszym rodzeństwie. Warto zatem postawić na sprawdzone rozwiązania, które jak wiadomo, są najlepsze.

Roczniak, którego wszędzie pełno

szczęśliwe dzieckoW okolicach roku, maluch wykazuje ogromną ciekawość świata. W związku z tym, wszędzie go pełno. Kończone z coraz większym sukcesem próby samodzielnego poruszania zachęcają do dalszych działań, nie mówiąc już o rozwijającej się sprawności manualnej i koncentracji. Wybierając prezent na roczek warto wykorzystać nieskrywaną radość malucha gdy poznaje nowe kształty i faktury. Świetnie w tym zakresie sprawdzą się różnorodne zabawki interaktywne, sortery, piramidki czy układanki.

Klocki – nie tylko drewniane

Choć obecnie dużą popularnością w kręgu zabawek dla dzieci cieszą się klocki drewniane, nie możemy zapominać, że w tym zakresie możemy liczyć na większą dowolność. Jako przykład mogą stanowić miękkie, duże klocki sensoryczne, które mogą być wykorzystywane do wznoszenia pierwszych, niewielkich budowli. Ich największym atutem jest fakt, że są bezpieczne. Z jednej strony niezwykle kolorowe, przykuwające uwagę smyka, z drugiej zaś pozbawione ostrych krawędzi, które mogłyby okazać się źródłem urazu. Co więcej, świetnie sprawdzą się również podczas kąpieli, zwłaszcza u dzieci, które z wielką euforią nie przystępują do tych czynności higienicznych. Miękkie klocki to jeden z tych pomysłów prezentów na roczek, który znajdzie szerokie zastosowanie.

Nieco zapomniany konik na biegunach...

Klasyczny, drewniany konik, a może bujak w kształcie psa, osiołka czy owieczki? Wybór w tym zakresie również mamy ogromny. I co ważne, tego typu prezent na roczek zawsze okazuje się trafioną propozycją. Dzieciaki bowiem uwielbiają się bujać, dlatego z radością przyjmą taki podarunek.