W obecnych czasach znalezienie prezentu na urodziny bądź imieniny nie jest rzeczą trudną. Wystarczy wejść do sklepu lub odwiedzić jego wirtualny odpowiednik, wybrać interesujący nas produkt i gotowe. Asortyment przez nie oferowane jest naprawdę ogromny. Każdy znajdzie coś dla siebie, jednak czasami mamy ochotę podarować drugiej osobie coś więcej.  Prezent bliższy sercu Ze względu na wygodę oraz szeroki wybór chętnie kupujemy już gotowe prezenty. Nic w tym złego, mogą one być ładne i funkcjonalne zarazem. Jeśli jednak nie chcemy korzystać z gotowych rozwiązań to mamy do wyboru kilka alternatyw. Jedną z nich jest własnoręcznie wykonany prezent. Rękodzieło to coraz bardziej popularna forma obdarowywania bliskich i znajomych. Osoba która dostanie taki podarunek poza przedmiotem otrzyma także wyrazy szczerej sympatii i przyjaźni. Często wykonanie takiego małego dzieła sztuki zajmuje naprawdę dużo czasu. Jednak warto poświęcić czas na misterne łączenie elementów czy dopracowywanie finalnego efektu. Obdarowywana osoba na  pewno to doceni.

Podaruj czas i zaangażowanie

paski do quillinguChcąc wykonać własnoręczny prezent mamy wiele możliwości do wyboru. Możemy coś namalować, narysować, ulepić czy wykonać z papieru. Do tej ostatniej grupy zaliczyć możemy quilling. Jest to technika wykonywania ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w odpowiedni sposób. Tak przygotowane zawijasy, układane są obok siebie tworząc różnorodne kompozycje. Paski do quillingu wykonuje się z cienkiego papieru, jest to ważne, ponieważ później będą one zwijanie, a wybierając gruby papier nie uzyskany ładnego efektu. Poza tym do stworzenia podstawowych kształtów potrzeby jest tylko klej oraz igła. W ten sposób uzyskamy różnego rodzaju i wielkości kółka, łezki, owale, trójkąty, oczka czy półkola a są to tylko najbardziej podstawowe kształty wykorzystywane w quillingu. Warto dowiedzieć się więcej tutaj https://www.creativehobby.pl/product-pol-14681-Kolorowe-paski-do-quillingu-280-sztuk.html. Sam proces cięcia i zwijania pasków jest dość czasochłonny, jednak z każdym kolejnym będzie nam szło coraz szybciej. Na arkuszu papieru zaznaczamy  odstępy o szerokości dopasowanej do naszych potrzeb, zazwyczaj będzie to od 3 do 10 mm. Pocięte paski należy zwinąć w rulon i zakleić końcówkę tak żeby się on nie rozwinął. Oczywiście możemy eksperymentować z tym jak ciasno zwiniemy dany element, za każdy razem uzyskany nieco inny efekt. Podstawowym elementem quillingu jest kółko, zgniatając je w odpowiedni sposób możemy uzyskać różne kształty.

Daj się podnieść wyobraźni

Posiadając już odpowiednią ilość elementów, które wcześniej przygotowaliśmy możemy przystąpić do układania kompozycji. Może to być krajobraz, kwiat czy postać. Tak naprawdę jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia. Jeśli planujemy wykonanie naprawdę dużego dzieła to możemy kupić gotowe paski do quillingu. Pozwoli nam to zaoszczędzić sporo czasu i będziemy mogli wykorzystać go na układanie elementów. Na rynku dostępnych jest mnóstwo pasków o różnych szerokościach i kolorach. Możliwe jest także zakupienie już zwiniętych elementów. Dla osób które polubią tę technikę pracy z papierem przydatne mogą okazać się takie akcesoria jak grzebienie, karbownice czy nawijaki.