Odpowiedni prezent dla dziecka powinien nie tylko być powiązany z zainteresowaniami malucha, ale również rozwijać talenty, kreatywność bądź aktywność fizyczną. Poświęcenie większej ilości czasu na wyszukanie najlepszej propozycji zaowocuje dużą radością i zainteresowaniem. W czym możemy wybierać?

Początkujący sportowiec

zabawki DjecoNiektóre dzieciaki uwielbiają spędzać każdą wolną chwilę na różnego rodzaju aktywnościach sportowych. Są to bardzo dobre nawyki wymagające adekwatnej uwagi. Udany prezent dla małego sportowca to między innymi:

kolorowa hulajnoga na 3 stabilnych kółeczkach, prosty model rolek, który zamieni się w łyżwy podczas pory zimowej, duża piłka do skakania z uszami, profesjonalna sprzęt do gry w koszykówkę lub piłkę nożną.

Każda z tych propozycji to bezpieczna opcja wprowadzająca dużo ciekawych chwil do życia dziecka. Opłaci się wcześniej ustalić, jakie zabawki posiada mały solenizant, by nic nie zdublować.

Kreatywność i pamięć

Inną kategorią zabawek są przedmioty, które wpływają na pomysłowość, innowacyjność i zręczność. To wszelkiego rodzaju dobrej jakości puzzle najczęściej wykonane z drewna, mozaiki do układania, zestawy do zabawy w gotowanie czy klasyczne gry planszowe. Każda z tych propozycji angażuje w pełni zainteresowanie dziecka i przyczynia się do wzmocnienia umysłu. Idealnym przykładem są zabawki Djeco, które zachęcają do pracy swoim wyglądem oraz solidnym wykonaniem. Bogata gama sugestii sprawia, że każdy znajdzie coś ciekawego na prezent, można je zakupić np. tutaj https://ene-due.eu/firm-pol-1455908885-Djeco.html. Zabawki Djeco to edukacyjne zabawki powstające na terenie Francji. Przy współpracy z najlepszymi ilustratorami tworzone są jedyne w swoim rodzaju projekty.

Dusza artysty

Wspieranie od najmłodszych lat predyspozycji malucha, takich jak śpiew czy rysunki, to prosta droga do rozwijania prawdziwych talentów w przyszłości. Nie trzeba wiele, aby zainteresować czterolatka niebanalnymi instrumentami czy kompletem do malowania. Jaki prezent będzie w tym wypadku najciekawszy? Niektóre sugestie to:

mały keyboard, mini perkusja, podstawowa gitara akustyczna, farby plakatowe w zestawie z pędzlami, sztaluga z płótnem, która dostosowana jest do wzrostu, dobrej jakości kredki oraz flamastry, zestaw kolorowanek i łamigłówek.

Rynek oferuje wiele specjalistycznych sklepów z bogatym asortymentem. Pracujące tam osoby z wielką chęcią podpowiedzą, co będzie najlepszym upominkiem. W momencie, kiedy brak nam pomysłów, ponieważ nie wiemy, czym się interesuje czterolatek, warto przedyskutować wszystkie propozycje z rodzicami dziecka. Taka konsultacja skutecznie wskaże nam kierunek, w który należy celować. Jeżeli dziecko marzy o czymś szczególnym, a ta konkretna rzecz jest bardzo droga, warto przemyśleć złożenie się na niespodziankę w kilka osób.