Deskorolka od wielu lat jest bardzo popularna i wciąż zyskuje nowych miłośników. Nic w tym dziwnego, daje ona tyle frajdy i zabawy, że korzystają z niej nawet dorośli. Świetną i bardzo bezpieczną odmianą dla najmłodszych jest fishboard, czyli mniejsza deska swoim kształtem przypominająca rybę, z dużymi i miękkimi kołami zapewniającymi komfort oraz wygodę podczas jazdy. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na kilka elementów, oto one.

Szerokość deski

  Gabaryty deskorolki to podstawa. Wiadomo, że dzieci będą same chciały przenosić fishboard, nosić go w plecaku lub torbie sportowej. Deska ta ma zróżnicowane wymiary, mniejsze z nich będzie łatwiej przenosić, natomiast nieco większe dadzą więcej możliwości. Nabiorą większą prędkość i pozwolą na inne akrobacje. Najbardziej popularne modele to te mieszczące się w rozmiarach od dwudziestu dwóch do dwudziestu trzech cali. fishboard

Jazda fishboardzie

Jeżeli nigdy wcześniej nie jeździliśmy na desce, nie powinniśmy kupować fishboardu gwarantującego większą szybkość. Najlepsze łożyska to ABEC-7 lub typ ABEC-5, a także kółka poliuterynowe, których średnica to mniej więcej czterdzieści pięć milimetrów lub maksymalnie sześćdziesiąt milimetrów. Im kółka są większe, tym jazda jest szybsza.

Deck oraz jego materiał

Fishki najczęściej wykonywane są z dobrej jakości plastiku lub tworzywa sztucznego. Jest to materiał bardzo trwały, dzięki czemu długo możemy cieszyć się deską. Fishboard jest nie tylko wytrzymały, ale równie bardzo elastyczny, co sprawia, że podczas upadków, ale również przenoszenia i przetrzymywania w domu nie uszkodzi się tak łatwo. Tworzywo sztuczne jest też lekkie, co umożliwia samodzielne przenoszenie deskorolki.

Wygląd

Dobrze wiemy, że wygląd też ma duże znaczenie. Wybierając deskę dla dziecka, warto kierować się jego upodobaniami. Dzięki temu, że deski tworzone są z tworzyw sztucznych, można na nie nanieść wiele interesujących grafik. Każdy może wybrać taki model, jaki najbardziej będzie mu odpowiadał. Dlatego też na ulicach zobaczyć można kolorowe fishboardy. Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem MiejskieSklepy, który oferuje fishboardy na stronie  https://miejskiesporty.pl/pol_m_SPORTY_Fishboardy-517.html