Na rynku jest wiele środków do prania – proszki, kapsułki, płyny i inne. Należy je dobierać do konkretnego materiału, koloru czy nawet marki. Przy wyborze środka do prania dla dzieci trzeba się upewnić, że jest on bezpośrednio przeznaczony dla najmłodszych, hipoalergiczny i niedrażniący. Skóra dzieci jest bardziej delikatna niż człowieka dorosłego. Naszym priorytetem jest dbanie o to, aby nic się mu nie stało, a pachnące i delikatne ciuchy nie wywoływały zbędnego płaczu.

W pierwszych etapach życia dziecka najbardziej używane są kolorowe pajacyki pomieszane z funkcjonalnym śpioszkami. Jeżeli są najbardziej używane to też będą najczęściej prane. Obecnie materiały dla dzieci są delikatniejsze i często nie można ich prać w wysokich temperaturach. Spory asortyment środków do prania pozwala na spranie plam  już w niskich temperaturach. Aby dbać o skórę dziecka mamy specjalne preparaty, które nie tylko zadbają o maluchów, ale  także o delikatne śpiochy.

Oczywiście mimo, że żaden środek przeznaczony do prania dla dziecięcych ciuchów nie powinien powodować uczuleń, jednakże jeżeli po włożeniu śpiochów zauważymy na ciele pociechy jakieś zmiany skórne należy natychmiast reagować! Przy bardzo wrażliwej skórze malucha trzeba pomyśleć o podwójnym płukaniu. Może oszczędzić maluchowi nieprzyjemności, a nam nerwów.

W przypadku noworodków zaleca się prasowanie wypranych materiałów. Brane do szpitala wręcz muszą być. Im maluch starszy, tym mniej obowiązkowe jest to, można sobie odpuścić, ale to już wola rodziców. Kiedy przyjdzie do nas paczka, a w niej nowe śpiochy, także można wyprać je w odpowiednich środkach. Mimo że odzież jest nowa i tak przezorny zawsze ubezpieczony.

Poplamioną odzież, na przykład marchewką, trzeba jakoś odświeżyć i pozbyć się nieładnej plamy. Zaleca się użycia do tego celu szarego mydła. Nie zostawia mocnego zapachu, ale także nie powinno wywoływać reakcji alergicznych. Dzięki niemu nasze ulubione śpiochy w ubranet.pl dalej będą ładne.