W życiu każdego malucha jest kilka szczególnych momentów, które na długie lata zapadają w pamięci jego rodzicom. Jednym z nich jest nauka chodzenia - niezwykle trudna sztuka, w której zdobyciu nieocenioną pomocą okazać się może jeździk, zwany też pchaczem.

W jakim celu kupuje się jeździk?

Pojazd do nauki chodzenia, niezależnie od swego kształtu i koloru, wyposażony jest w cztery koła oraz uchwyt, umieszczony na jego końcu. Umożliwia to dziecku złapanie się rączkami uchwytu i pchanie jeździka, zachęcając je do częstego przyjmowania pozycji stojącej. Stabilna konstrukcja zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa, pomagając mu w utrzymywaniu równowagi. Tak wyposażony maluch z chęcią wybiera się na coraz dłuższe wyprawy po domu czy ogrodzie, w bezpieczny sposób poznając nowe miejsca. Pchacz zatem nie tylko pozwala nabyć nowe umiejętności, ale także stymuluje rozwój psychiki dziecka i jego zdolności poznawcze.

Różne kształty i kolory

Pchacze produkowane są w wielu wersjach kolorystycznych, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Możemy przebierać w setkach kształtów jeździków, które mogą mieć postać czterokołowego roweru, samolotu, samochodu, zwierząt, postaci z ulubionych kreskówek. Część modeli pchaczy jest wyposażona w siedzisko, dzięki któremu dziecko może także używać ich jako rowerku. Takie jeździki znajdziesz na http://www.multistore.pl/jezdzik-pchacz-chodzik,c29.html.

Podsumowanie

Naturalnie każde dziecko nauczy się chodzić również bez pomocy jeździka. Ale skoro możemy mu to ułatwić i uczynić naukę zabawną - to czemu nie?