Jesteś rodzicem, ale na pewno doskonale pamiętasz czasy, kiedy szalałeś na rowerze albo swojej pierwszej hulajnodze. Każde dziecko w pewnym momencie życia marzy o tym, żeby mieć własną hulajnogę, bo to świetny środek transportu i idealna zabawka w jednym. Pewnie zastanawiasz się jaka hulajnoga będzie odpowiednia dla Twojego malucha? Warto wybrać się do sklepu z artykułami dla maluchów, by porównać kilka dostępnym modeli i dostosować hulajnogę do potrzeb i umiejętności swojego malucha. Osobiście polecamy markę Puky.

Jaka powinna być pierwsza hulajnoga Puky i kiedy dziecko może zacząć na niej jeździć? Hulajnoga Puky to produkt przeznaczony dla dzieci od drugiego roku życia, dlatego też stabilnie biegające maluchy będą miały z jazdy ogromną radość. Warto dodać, że poszczególne modele tego pojazdu są dedykowane różnym grupom wiekowym, dlatego też warto dostosować hulajnogę to wielkości, wagi i potrzeb dziecka. Hulajnoga Puky to świetne wsparcie rozwoju ruchowego dziecka. Działa na podobnej zasadzie, co rowerek biegowy. Dzięki niej dziecko wzmacnia mięśnie nóg, odpycha się od podłoża, dzięki czemu jego nogi, a także mózg zapamiętują ruch, który potrzebny jest do jazdy na rowerze. Dzięki hulajnodze Twoje dziecko idealnie będzie wyczuwać prędkość, nabierze umiejętności kierowania i hamowania w trakcie jazdy. Hulajnoga to idealny początek rowerowe przygody każdego malucha, ale też świetny pojazd na długie lata.

Poszczególne hulajnogi mają wybudowany system hamulcowy przy kierownicy, co znacznie ułatwia poruszanie się, zatrzymywanie i kierowanie pojazdem. Dla dzieci dwuletnich warto kupić hulajnogę, która będzie miała jedno kółko duże z przodu i dwa mniejsze z tyłu. Od trzecie roku życia spokojnie można postawić już na dwa kółka tej samej wielkości. Warto kupić hulajnogę z regulowaną wysokością kierownicy. Nawet dwuletnie dzieci mają bardzo zróżnicowany wzrost, a chodzi przecież o to, żeby w każdym wypadku jazda była komfortowa. Hulajnoga Puky wyróżnia się bardzo nowoczesnym designem, który dostosowany jest do potrzeb dziecka, ale nie rozprasza niepotrzebnymi elementami w czasie jazdy. To pojazd idealny na pierwszą przygodę z kółkami.