Dobór odpowiednich zabawek do przedszkola jest nie tylko kluczowy z punktów widzenia rozwoju dzieci, ale również wymogów higieniczno-sanitarnych. Dlatego też zabawki do przedszkola powinny być zawsze starannie wyselekcjonowane, aby w ten sposób nie tylko dawać radość małym przedszkolakom, ale również być bezpieczne podczas zabawy.

Zabawki dla przedszkola - czyli jakie?

Np. te z http://leantoys.pl/pol_m_Zabawki-dla-przedszkola-210.html

zabawki dla przedszkolaOczywiście, osoby, które dokonują zakupu zabawek, nie muszą dokładnie znać wszystkich nom, które związane są produkcją zabawek, niemniej jednak muszą wiedzieć, w jaki sposób odczytywać zawarte na nich informacje. Przede wszystkim producent zabawek na życzenie powinien udostępnić oceny zgodności i bezpieczeństwa dotyczące swoich produktów, natomiast same zabawki do przedszkola muszą być odpowiednio oznakowane, posiadać informacje o producencie, nazwę towarową albo zarejestrowany znak towarowy, a ponadto dane kontaktowe producenta. Do zabawki dołączone muszą być instrukcja użytkowania oraz informacje o bezpieczeństwie w języku polskim. Dodatkowo także każda zabawka powinna posiadać oznakowanie CE oraz piktogram czy inne oznaczenie w przypadku, gdy może ona wywoływać szczególne zagrożenie. Więcej informacji zawiera Rozporządzenie Ministra Gospodarki z 5 kwietnia 2011 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla zabawek (Dz. U. 2011 nr 83, poz. 454).

A może w internecie?

W hurtowniach można zakupić bezpieczne zabawki do przedszkola spełniające wszystkie wymagania. Najszerszy wybór tego rodzaju produktów czeka na kupujących w internecie – tutaj można bez problemu zapoznać się z ofertami i dobrać odpowiednie zabawki.