buty dla dzieci

Rozmiary butów powinny być jednakowe dla wszystkich marek i producentów. W rzeczywistości nawet buty dla dzieci nie posiadają jednego, stałego numerowania, które gwarantowałoby brak pomyłki w kupowaniu bucików np. przez Internet. Przede wszystkim zarówno buty męskie, damskie, jak i dziecięce są oferowane z rozróżnieniem na numerację cyfrową (standardowo do 9) i liczbową (standardowo do ok. 45).

Wśród wielu innych numeracji zauważa się również różnice pomiędzy tymi samymi wartościami. Dla przykład sklep z butami oferujący obuwie od różnych producentów może mieć modele, w których damskie 38 będzie miało długość wkładki 24,5, jak też 24 lub 25. Podobnie jeśli chodzi o buty męskie, które nieprzymierzone mogą się okazać bardzo nietrafionym nabytkiem.

Wśród pokaźnego grona producentów i sprzedawców różnice w rozumieniu numeracji klarują się coraz bardziej. Buty dla dzieci można kupować zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet pod warunkiem, że sprzedawca dokładnie opisze wymiary bucika i co najważniejsze wkładki wewnętrzne. Obuwie dziecięce w dużo większym stopniu niż buty męskie czy damskie wpływają na postawę i zdrowie użytkownika.